yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMotocykliści niszczą uprawy rolnika. Wyznaczył nagrodę 1000 zł za ich tożsamość

Motocykliści niszczą uprawy rolnika. Wyznaczył nagrodę 1000 zł za ich tożsamość

Problem motocyklistów, którzy niszczą uprawy to nie nowość. Tym razem odczuł to na własnej skórze rolnik z Korczyny, którego pola są nieustannie nawiedzane przez nieproszonych gości. Andrzej Urbanek, bo tak ma na nazwisko pokrzywdzony, wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za wskazanie osób za to odpowiedzianych. Jak wyglądała cała sytuacja?

Zaledwie kilka dni temu pokrzywdzony producent zamieścił w mediach nagranie, które pokazuje jak bezczelnie motocykliści niszczą jego uprawy. Jak sam mówi, przyjeżdżają crossami, a nawet autami terenowymi. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jest to równoznaczne z olbrzymimi stratami… A kto za to zapłaci skoro nie wiadomo kim jest sprawca? Oczywiście rolnik… Niemniej, Pan Andrzej postanowił tak tego nie zostawiać i wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców. Równocześnie zapewnił o pełnej anonimowości.

Jak sam mówi, takiego typu sytuacje to nie nowość i rolnicy mają podobne problemy od długiego czasu. Wielokrotnie uchodziło to sprawcom na sucho. Widząc dwóch motocyklistów Pan Andrzej próbował działać, jednak była to niemal „walka z wiatrakami” i jedynym efektem, który to przyniosło było niestety uszkodzone auto dostawcze, którym producent starał się zatrzymać nieodpowiedzialnych crossowców.

W sprawie wypowiedziało się również wielu miłośników jazdy crossami i autami terenowymi. Wszyscy jednogłośnie krytykują takiego typu zachowania. Pojawia się wiele głosów mówiących o tym, że trzeba być wysoce nieodpowiedzialnym, by przyczyniać się do czyjejś szkody. Niestety, tak jak wspominaliśmy, takie zachowania nie są rzadkością. W przeszłości zdarzały się wielokrotnie i najprawdopodobniej wiele się w tym zakresie nie zmieni. Niemniej, bardzo istotną kwestią są działania, chociażby takie jak podjął pokrzywdzony producent w opisywanej sytuacji.

Nie dajmy się tak łatwo i głośno mówmy o problemie. Dla Pana Andrzeja brawa za postawę!

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Facebook Gospodarstwo Rolne Urbanek Andrzej

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl