Największe problemy w tegorocznej uprawie brokułów [VIDEO]

Zagrożenia-ze-strony-szkodników-w-uprawie-brokułów
Anna Pękalska oraz Michał Karpiński z firmy PROCAM

Jakie zagrożenia ze strony szkodników oraz sposoby walki z nimi widzi firma PROCAM w uprawie brokułów?

W ubiegłym miesiącu (25 sierpnia) mieliśmy okazję porozmawiać z P. Anną Pękalską oraz P. Michałem Karpińskim z firmy PROCAM. Głównym tematem rozmów były zagrożenia ze strony szkodników oraz sposoby walki z nimi, tym razem w uprawie brokułów.

Eksperci podkreślili, że producenci zmagają się w aktualnym sezonie z wieloma groźnymi szkodnikami, które nieustannie dają o sobie znać. Pierwszym z nich, występującym od momentu wysadzenia rozsady w pole, okazuje się śmietka kapuściana. Natomiast w pełni wegetacji roślin producenci w znaczącym stopniu odczuwają obecność mączlika warzywnego, mszyc oraz wciornastków.

Mówiąc natomiast o ochronie przeciwko wspomnianym szkodnikom… Standardem staje się zaprawianie roślin produktem Verimark 200 SC. Środek zapewnia nam bowiem od 2,5 do 4 tygodni ochrony przed szkodnikami. Spośród pozostałych preparatów możemy wyróżnić produkt Benevia 100 OD lub Siltac EC, który działa mechanicznie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności