yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNauczyciele ze Środy Wlkp. podnieśli rękawice rzuconą przez ministra

Nauczyciele ze Środy Wlkp. podnieśli rękawice rzuconą przez ministra

Niedawno pojawił się apel ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego o przyłączenie się nauczycieli do pacy przy zbiorach. Wywołało to spore dyskusje zarówno wśród nauczycieli, jak i rolników. Nauczyciele ze Środy podjęli rękawice i ruszyli do zbiorów – w czynie społecznym.

Nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej żadnej pracy się nie boją. – Mamy zbierać truskawki? Nie ma problemu – mówią zgodnym chórem. W weekend, jeszcze przed wystawieniem uczniom ocen, wspólnie wybrali się na pole do lokalnego plantatora i buszowali między krzakami. Efekt? – Zebraliśmy całe pole – mówi Monika Pawlicka – Mądry, nauczycielka z “Hipolita”.

Kiedy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w jednym ze swoich wywiadów powiedział, że nauczyciele mogliby się zaangażować w pomoc rolnikom przy zbiorach TRUSKAWEK – rozpętała się burza. Minister namawiał, żeby nauczyciele, którzy nie będą pracować przez “kilka, kilkanaście dni – popracowali u rolników”. Środowisko nauczycielskie oczywiście pukało się po głowie na tę propozycję. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, nie zostawił na Ardanowskim suchej nitki. Koniec końców minister przeprosił wszystkich, których uraził i zapewnił w liście do ZNP, że bardzo ceni pracę nauczycieli w kształceniu i wychowywaniu uczniów.

Tymczasem nauczyciele ze Środy Wielkopolskiej postanowili podejść do sprawy z poczuciem humoru i umówili się na… zbiór truskawek. – Ale zrobiliśmy to w czynie społecznym – mówi Monika Pawlicka – Mądry. Truskawek na polu lokalnego rolnika nie było zbyt dużo, więc nauczyciele się nie zmęczyli zbiorami, a wręcz przeciwnie, dobrze się przy tym bawili. – Jesteśmy za sobą bardzo stęsknieni, więc dużo było rozmów i najchętniej zostalibyśmy na tym polu  dłużej – śmieje się Monika Pawlicka – Mądry, która dodaje, że oprócz spotkania i rozmowy nauczyciele chcieli po prostu pomóc rolnikowi, ale też dać dobry przykład swoim uczniom.

źródło i fot. se.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl