Nawet 15 milionów na duże przetwórstwo

Fot. Pixabay

Do poniedziałku (29 listopada) można składać wnioski o „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest to tzw. duży nabór.

Wysokość pomocy, jaką można otrzymać, zależy od rodzaju podmiotu ubiegającego się o dofinasowanie. W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych maksymalne wsparcie wynosi 10 mln zł. Natomiast gdy o dofinansowanie ubiega się przedsiębiorstwo, które na podstawie odpowiednich przepisów jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, limit wynosi 15 mln zł.

Przypominamy, że o pomoc finansową mogą starać się:

  • przedsiębiorcy prowadzących działalność w zakresie wytwarzania pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie (bez GMO) – mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw dużych;
  • przedsiębiorcy prowadzących działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół (nowo wprowadzany sektor) – mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Na złożenie dokumentów przedsiębiorcy mają czas do 29 listopada 2021 r. O kolejności przysługiwania pomocy decydować będzie suma uzyskanych punktów.

Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji operacji. Dokumenty można będzie składać osobiście, rejestrowaną przesyłką pocztową lub na elektroniczną skrzynkę podawczą ARiMR.

Źródło: ARiMR

 

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności