yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNawozy wieloskładnikowe dla nielicznych. Kolejny wzrost cen surowca

Nawozy wieloskładnikowe dla nielicznych. Kolejny wzrost cen surowca

Wraz ze wzrostem cen nawozów azotowych naszym oczom ukazał się również nowy cennik nawozów wieloskładnikowych. Niestety, próżno w nim szukać niższych stawek. Wręcz przeciwnie… Surowiec ponownie podrożał o 60-150 zł na tonie.  Jak kształtują się aktualne stawki nawozów wieloskładnikowych?

Okres, który minął od poprzedniej publikacji cennika nawozów wieloskładnikowych był nieco dłuższy niż w przypadku nawozów azotowych. Ceny utrzymywały się bowiem na tym samym poziomie od 21 czerwca bieżącego roku. Niemniej, wraz z kolejnymi zmianami w cenniku nawozów azotowych, które miały miejsce 27 lipca, naszym oczom ukazała się również aktualizacja cen nawozów wieloskładnikowych. Stawki co prawda nie zwiększyły się o kolosalne sumy, jednak biorąc pod uwagę aktualne koszty produkcji, każda złotówka ma znaczenie…

Jakich cen można spodziewać się tym razem? Polifoska, niezależnie od rodzaju, kosztuje o 150 zł więcej na tonie. Amofoska, również bez względu na skład, wymagać będzie od nas dodatkowych 60 zł przy zakupie tony. Idąc dalej, stawki zwiększyły się także w przypadku superfosfatu wzbogaconego. W poprzednim cenniku jego koszt wynosił 3635 zł/t. Aktualnie oscyluje na poziomie 3735 zł. Tak więc, różnica w cenach to 100 zł. Holist agro, podobnie jak poprzednik, kosztuje o 100 zł więcej, natomiast jeśli chodzi o fosfarm, ceny zwiększyły się o 60 zł.

Aktualna sytuacja niestety jest bardzo niekorzystna dla producentów. Koszty produkcji nieustannie pną się w górę, natomiast wynagrodzenie, które rolnicy otrzymują za swoje warzywa, owoce, pozostaje niezmienne lub niższe niż w latach ubiegłych, gdy wkład w produkcję był nieco mniejszy. Skąd na to wszystko dobierać… Producenci wskazują, że widoczne podwyżki cen zarówno nawozów azotowych, jak i wieloskładnikowych to nie przypadek. W przeszłości niejednokrotnie zdarzało się bowiem, że w momencie wypłat unijnych środków przeznaczonych na wsparcie rolników, zakłady zwiększały ceny tłumacząc się przy tym czynnikami zewnętrznymi. Co o tym sądzicie?

Poniżej prezentujemy aktualne ceny nawozów wieloskładnikowych. Obowiązują one od dnia 27 lipca. Warto zaznaczyć, że są to ceny hurtowe. Stawki, które spotkamy na składach będą nieco wyższe.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ceny nawozów wieloskładnikowych lipiec 2022

Źródło: agrochem.com.pl

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl