yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNawozy wieloskładnikowe ponownie drożeją

Nawozy wieloskładnikowe ponownie drożeją

Termin wypłaty dopłat do nawozów wciąż pozostaje niewiadomą, a w między czasie dowiadujemy się o kolejnych już zmianach w cennikach nawozów wieloskładnikowych. Zmianach, które ponownie są niekorzystne dla producentów. Ceny co prawda nie zwiększyły się w dużym stopniu, jednak przy widocznych kwotach nawet małe wahania mają ogromne znaczenie. O jakich stawkach mowa tym razem?

O ile w przypadku nawozów azotowych cennik przez długi czas pozostawał niezmienny i ostatnio mogliśmy zauważyć obniżki, tak w przypadku nawozów wieloskładnikowych wahania cen są dość częstym zjawiskiem i niestety niemal za każdym razem są dla nas coraz bardziej niekorzystne. I tym razem nie jest inaczej, gdyż od 21 czerwca za nawozy NPK zapłacimy więcej. Jak wygląda to w poszczególnych przypadkach?

Zacznijmy od Polifoski. W zależności od składu nawozu podwyżki cen oscylują w przedziale 90,00-130,00 zł na tonie. Amofoska 5-10-25 również zdrożała o 90,00 zł, natomiast superfosfat wzbogacony o 130,00 zł. Holist agro, niezależnie od rodzaju, będzie kosztował nas o 100,00 zł więcej na tonie. Fosfarm, podobnie jak poprzednicy, to dodatkowy koszt o 90,00 zł. W cenniku pojawiły się także poszczególne rodzaje Amofoski, które nie występowały w jej poprzedniej publikacji.

Widząc taki stan rzeczy nasuwa się pytanie, skąd producenci mają dobierać na to pieniądze… Wraz z podwyżkami nawozów powinny iść w parze podwyżki cen warzyw, jednak tak się nie dzieje i dość często stawki są niemalże identyczne, co w roku ubiegłym, gdy za nawozy płaciliśmy znacznie mniej. Kilkadziesiąt złotych to na pierwszy rzut oka niezbyt wysoka kwota, jednak przy tak dużych kosztach nawet złotówki mają znaczenie.

Poniżej prezentujemy cennik nawozów wieloskładnikowych opublikowany przez Agrochem Puławy. Ceny obowiązują od dnia 21 czerwca aż do odwołania i dotyczą zakupu hurtowego.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Cennik nawozów wieloskładnikowych 21.06.2022

Źródło: agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl