yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNie zabraknie środków na ubezpieczenia upraw rolniczych i zwierząt gospodarskich w 2022...

Nie zabraknie środków na ubezpieczenia upraw rolniczych i zwierząt gospodarskich w 2022 roku

Jak poinformowało MRiRW, w odpowiedzi na opinię Zarządu KRiR, nie zabraknie pieniędzy na ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W projekcie ustawy budżetowej na 2022 rok zakłada wsparcie dopłat w wysokości ponad 1,4 miliarda złotych. Propozycja objęcia dopłatami do składek ubezpieczeń środków trwałych w produkcji sadowniczej oraz w produkcji warzywniczej wciąż wymaga dyskusji.

W 2021 r. na dopłaty przeznaczono dodatkowe środki w wysokości 500 milionów złotych, co łącznie daje kwotę 900 mln zł. Natomiast w projekcie ustawy budżetowej na 2022 r. zaplanowane zostały środki na dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, w wysokości ponad 1,4 mld zł.

Projekt ma zachęcić producentów rolnych do zawierania umów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz zabezpieczyć przy tym produkcję. Maksymalny poziom dopłat do składek ubezpieczenia wynosi 65 procent.

Jak informuje KRiR: Propozycja objęcia dopłatami do składek ubezpieczeń środków trwałych w produkcji sadowniczej oraz w produkcji warzywniczej wymaga dyskusji oraz nowelizacji ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, a zatem zostanie rozważona przy wprowadzaniu zmian w systemie ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

źródło: KRiR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl