Nie zabraknie środków na ubezpieczenia upraw rolniczych i zwierząt gospodarskich w 2022 roku

Jak poinformowało MRiRW, w odpowiedzi na opinię Zarządu KRiR, nie zabraknie pieniędzy na ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W projekcie ustawy budżetowej na 2022 rok zakłada wsparcie dopłat w wysokości ponad 1,4 miliarda złotych. Propozycja objęcia dopłatami do składek ubezpieczeń środków trwałych w produkcji sadowniczej oraz w produkcji warzywniczej wciąż wymaga dyskusji.

W 2021 r. na dopłaty przeznaczono dodatkowe środki w wysokości 500 milionów złotych, co łącznie daje kwotę 900 mln zł. Natomiast w projekcie ustawy budżetowej na 2022 r. zaplanowane zostały środki na dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, w wysokości ponad 1,4 mld zł.

Projekt ma zachęcić producentów rolnych do zawierania umów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz zabezpieczyć przy tym produkcję. Maksymalny poziom dopłat do składek ubezpieczenia wynosi 65 procent.

Jak informuje KRiR: Propozycja objęcia dopłatami do składek ubezpieczeń środków trwałych w produkcji sadowniczej oraz w produkcji warzywniczej wymaga dyskusji oraz nowelizacji ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, a zatem zostanie rozważona przy wprowadzaniu zmian w systemie ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

źródło: KRiR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności