yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności"Niebotyczne" ceny warzyw w Europie, cukiniowy kryzys na Wyspach

“Niebotyczne” ceny warzyw w Europie, cukiniowy kryzys na Wyspach

Jak podaje serwis freshplaza, podaż warzyw szklarniowych na zachodzie Europy jest bardzo mała, ich ceny “niebotyczne”, zaś półki sklepowe puste. Wszystko przez minimalną podaż w Holandii i Belgii oraz zimową pogodę na południu Europy, głównie w Hiszpanii i we Włoszech.

Jak podaje serwis, hiszpański region Murcja, największy dostawca warzyw szklarniowych W Europie w okresie zimowym, doświadczył niedawno niespotykanej od 30 lat fali opadów deszczu, teraz zaś spadł tam śnieg. Utrudnia to i spowalnia wzrost i dojrzewanie warzyw w szklarniach.

Jak mówią brytyjscy importerzy hiszpańskich warzyw, “wydajność cukinii, bakłażanów, pomidorów, brokułów i papryki spadła o około 25 procent, podczas gdy wzrost cen waha się od 25 do 40 proc.” Największy problem jest z cukinią – w mediach społecznościowych pojawił się nawet hashtag #courgettecrisis (kryzys cukiniowy), a tabloid The Mirrow informuje o “dietach zniszczonych przez niedobór warzyw”.

Zdecydowanie nie jest jednak do śmiechu importerom warzyw, którzy spodziewają się, że ich niedobór na rynku potrwać może nawet kilka miesięcy.

Źródło: freshplaza

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl