yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiedobory białej kapusty na Ukrainie uzupełniane importem z Polski

Niedobory białej kapusty na Ukrainie uzupełniane importem z Polski

Wojna na Ukrainie jest powodem zmniejszonej dostępności wielu produktów czy surowców na całym świecie. Niemniej, najbardziej wciąż traci sama Ukraina. Zapasy białej kapusty w tamtejszych gospodarstwach są już bliskie wyczerpaniu.

Konflikt w wielu przypadkach uniemożliwia handel. Producenci, którzy wciąż mają wystarczające zapasy, muszą zmagać się z przeciwnościami. Zerwane łańcuchy dostaw czy okupowane terytoria, w których znajdują się duże ilości kapusty to tylko część problemów. Wszystko to sprawia, że hurtowe partie ukraińskiego produktu niemalże w ogóle nie trafiają do sprzedaży.

Ceny warzywa rosną z dnia na dzień. Pod koniec ubiegłego tygodnia ukraińskie gospodarstwa sprzedawały kapustę po 2,1-2,7 zł za kilogram. Tymczasem w weekend ceny wzrosły średnio o 40 proc. Dziś stawki, które można usłyszeć to 3-3,75 zł za kilogram. Równocześnie, niedobór lokalnych produktów zaczął być uzupełniany importem z Polski.

Po ile jest sprzedawana polska kapusta na Ukrainie? Ceny polskiego warzywa, które trafia na ukraiński rynek, kształtują się do tej pory w przedziale 2,55-3 zł za kilogram. Cena bardzo korzystna, prawda?

Z czego wynika niska podaż kapusty na Ukrainie? Przede wszystkim jest to wynik niskich zbiorów. Do tego przyczyniły się z kolei ostre mrozy, które spowodowały wysokie straty zarówno w uprawach jak i w jakości odratowanych sztuk. W porównaniu z rokiem 2021, ceny kapusty w połowie marca są obecnie 5,8 razy wyższe.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl