yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNiemcy zbierają pierwsze szparagi

Niemcy zbierają pierwsze szparagi

Rolnicy z zachodniej części Niemiec – Nadrenii mogą pochwalić się pierwszymi zbiorami szparagów z poszczególnych szklarni jak i z terenów ogrzewanych. Co sprawiło, że już w połowie marca konsumenci mogą cieszyć się „białym złotem”?

Niemieccy rolnicy dość sprytnie podeszli do sprawy. Wykorzystali bowiem ciepło pochodzące z zakładów przemysłowych i elektrowni. Służy ono do podgrzewania wody, która z kolei przepływa przez pola, zapewniając tym samym, odpowiednią temperaturę gleby we wcześniejszym okresie. W przeciwnym wypadku „odpad”, którym jest ciepło, uciekałby do atmosfery nie przynosząc zysku nikomu.

Jeśli chodzi natomiast o nieogrzewane obszary, szparagi można zebrać pod koniec marca. Oczywiście przy założeniu, że pogoda pozostanie sprzyjająca.

A po czym rozpoznać świeże szparagi? Przede wszystkim po tym, że są kruche a jednocześnie jędrne i sztywne. Gdy pocieramy jeden o drugi, powinniśmy słyszeć delikatne piszczenie, a ich końcówki powinny być lekko wilgotne. Co więcej, świeże warzywo jest błyszczące i ma zamknięte, proste główki.

Uprawy szparagów obejmują wszystkie regiony Nadrenii z wyjątkiem tych, które znajdują się najbardziej na północy. Tym samym, podaż warzywa z każdym sprzyjającym pod względem warunków pogodowych dniem, będzie wzrastać.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: fruchtportal.de

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl