Niemcy zbierają pierwsze szparagi

Rolnicy z zachodniej części Niemiec – Nadrenii mogą pochwalić się pierwszymi zbiorami szparagów z poszczególnych szklarni jak i z terenów ogrzewanych. Co sprawiło, że już w połowie marca konsumenci mogą cieszyć się „białym złotem”?

Niemieccy rolnicy dość sprytnie podeszli do sprawy. Wykorzystali bowiem ciepło pochodzące z zakładów przemysłowych i elektrowni. Służy ono do podgrzewania wody, która z kolei przepływa przez pola, zapewniając tym samym, odpowiednią temperaturę gleby we wcześniejszym okresie. W przeciwnym wypadku „odpad”, którym jest ciepło, uciekałby do atmosfery nie przynosząc zysku nikomu.

Jeśli chodzi natomiast o nieogrzewane obszary, szparagi można zebrać pod koniec marca. Oczywiście przy założeniu, że pogoda pozostanie sprzyjająca.

A po czym rozpoznać świeże szparagi? Przede wszystkim po tym, że są kruche a jednocześnie jędrne i sztywne. Gdy pocieramy jeden o drugi, powinniśmy słyszeć delikatne piszczenie, a ich końcówki powinny być lekko wilgotne. Co więcej, świeże warzywo jest błyszczące i ma zamknięte, proste główki.

Uprawy szparagów obejmują wszystkie regiony Nadrenii z wyjątkiem tych, które znajdują się najbardziej na północy. Tym samym, podaż warzywa z każdym sprzyjającym pod względem warunków pogodowych dniem, będzie wzrastać.

Źródło: fruchtportal.de

Related Posts

  1. Dostępność i ceny nawozów w Polsce

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności