Niskie ceny fasolki szparagowej. Jak kształtuje się sytuacja na rynkach? [13.06.2022]

Fasolka-szparagowa-sprzedaż-Rybitwy

Fasolka szparagowa rozpoczęła sezon z dość satysfakcjonującymi cenami. Wraz z biegiem czasu sytuacja jednak zdaje się zmieniać, a producenci niestety mogą liczyć na coraz niższe stawki. Jak sprawy mają się na poszczególnych rynkach hurtowych?

Zacznijmy od rynku hurtowego w podwarszawskich Broniszach. Na ten moment ceny krajowej fasolki szparagowej utrzymują się w przedziale 11,00-14,00 zł za kilogram. Najczęstszą ofertą, z którą możemy się spotkać jest 13,00 zł za kilogram. Warto zauważyć, że jest to niższy poziom niż w roku ubiegłym a przecież koszty znacząco wzrosły… W czerwcu 2021 roku mogliśmy oczekiwać 15,00-19,00 zł za kilogram.

Idąc dalej, nieciekawą sytuację obserwujemy również na giełdzie w Kaliszu. Niezależnie od rodzaju, ceny fasolki szparagowej kształtują się na jeszcze niższym poziomie. Producenci mogą spodziewać się stawek rzędu 10,00-12,00 zł za kilogram. Ceny warzywa mają niestety tendencję spadkową. Tylko w przypadku fasolki mamut, cena pozostaje póki co niezmienna i przedstawia się w granicach 15,00 zł.

Nieco inaczej sprawy mają się na łódzkim rynku „Zjazdowa”, gdyż ceny nie są tak niskie, jak w przypadku poprzedników. Fasolka zielona przyniesie nam zysk na poziomie 20,00-25,00 zł za kilogram. Natomiast w przypadku fasolki żółtej możemy oczekiwać stawek rzędu 12,00-20,00 zł za kilogram.

Related Posts

  1. młoda kapusta na rynku hurtowym Bronisze
  2. Pożar naczepy z nawozami

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności