yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNiskie ceny fasolki szparagowej. Jak kształtuje się sytuacja na rynkach?

Niskie ceny fasolki szparagowej. Jak kształtuje się sytuacja na rynkach? [13.06.2022]

Fasolka szparagowa rozpoczęła sezon z dość satysfakcjonującymi cenami. Wraz z biegiem czasu sytuacja jednak zdaje się zmieniać, a producenci niestety mogą liczyć na coraz niższe stawki. Jak sprawy mają się na poszczególnych rynkach hurtowych?

Zacznijmy od rynku hurtowego w podwarszawskich Broniszach. Na ten moment ceny krajowej fasolki szparagowej utrzymują się w przedziale 11,00-14,00 zł za kilogram. Najczęstszą ofertą, z którą możemy się spotkać jest 13,00 zł za kilogram. Warto zauważyć, że jest to niższy poziom niż w roku ubiegłym a przecież koszty znacząco wzrosły… W czerwcu 2021 roku mogliśmy oczekiwać 15,00-19,00 zł za kilogram.

Idąc dalej, nieciekawą sytuację obserwujemy również na giełdzie w Kaliszu. Niezależnie od rodzaju, ceny fasolki szparagowej kształtują się na jeszcze niższym poziomie. Producenci mogą spodziewać się stawek rzędu 10,00-12,00 zł za kilogram. Ceny warzywa mają niestety tendencję spadkową. Tylko w przypadku fasolki mamut, cena pozostaje póki co niezmienna i przedstawia się w granicach 15,00 zł.

Nieco inaczej sprawy mają się na łódzkim rynku „Zjazdowa”, gdyż ceny nie są tak niskie, jak w przypadku poprzedników. Fasolka zielona przyniesie nam zysk na poziomie 20,00-25,00 zł za kilogram. Natomiast w przypadku fasolki żółtej możemy oczekiwać stawek rzędu 12,00-20,00 zł za kilogram.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl