yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNotoryczne problemy z funkcjonowaniem aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”…

Notoryczne problemy z funkcjonowaniem aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”…

Niejednokrotnie interweniowano już w sprawie problemów, które napotykają producenci na drodze do uzyskania wsparcia w związku z wystąpieniem suszy rolniczej. Mimo zapewnień o prawidłowym funkcjonowaniu aplikacji, znaczna część producentów wciąż nie jest jednak w stanie złożyć wniosku…

Jak podaje Wielkopolska Izba Rolnicza, aktualnie występują ogromne problemy z możliwością wygenerowania protokołu i kalkulacji wysokości oszacowania straty w wyniku suszy rolniczej w aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”. Z informacji, które przekazują samorządowi rolniczemu rolnicy, wynika, iż pod koniec października br. nie można było wygenerować protokołów w ostatnich dniach składania wniosków o oszacowanie suszy. Po dniu 1 listopada br. przy próbach połączenia się z aplikacją permanentnie występuje komunikat: „Aplikacja chwilowo niedostępna” bądź „Brak możliwości wygenerowania wymaganych dokumentów”.

Zdaniem wielkopolskiego samorządu rolniczego należy przedłużyć termin składnia wniosków z uwagi na notoryczne problemy z logowaniem się i nieprawidłowym jej działaniem. Na uwagę zasługuje również fakt, iż Biura Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie będą funkcjonować w dniu 11 listopada br. w związku ze Świętem Niepodległości. To z kolei powoduje, iż na złożenie wniosku pozostały zaledwie 4 dni robocze.

Dodatkowo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wymaga kompletu dokumentów od rolników ubiegających się o wsparcie w ramach „pomocy dla rodzin”. Na wzgląd licznych problemów związanych z wygenerowaniem protokołów i kalkulacji niezbędnych przy ubieganiu się o pomoc, należy umożliwić ARiMR przyjmowanie wniosków bez ww. kalkulacji oraz dać rolnikom możliwość uzupełnienia wymaganej dokumentacji w późniejszym terminie.

W sprawie niejednokrotnie interweniowała również Krajowa Rada Izb Rolniczych. Nie znajduje ona racjonalnego uzasadnienia, dlaczego rolnikom, którzy z uwagi na źle działającą rządową aplikację nie złożyli wniosków w terminie, nie przysługuje prawo do oszacowania strat.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: WIR / KRIR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl