Nowe międzynarodowe targi poświęcone szparagom

Międzynarodowe Dni Szparaga czyli International Asparagus Days (IAD) odbędą się w dniach 16-18 października 2018 r. w Cesenie, we Włoszech. Organizatorem jest Cesena Fiera. 

Wydarzenie będzie się składać z 4 elementów: wystawy włoskich i zagranicznych firm, konferencji poświęconych produkcji i sprzedaży, pokazów polowych oraz wyjazdów w teren, w celu odwiedzenia producentów szparagów w regionie Emilia-Romania. 

 

IAD zostały utworzone przy współpracy Cesena Fiera oraz międzynarodowego eksperta od szparagów Christiana Befve, mającego 30 letnie doświadczenie w uprawie. Międzynarodowe Dni Szparaga adresowane są do producentów, ale także firm nasiennych, szkółek, producentów maszyn wykorzystywanych do uprawy i zbioru, a także do sortowania, pakowania, przetwarzania oraz do handlowców i dystrybutorów szparagów. 

 

Aktualnie na świecie uprawia się szparagi na powierzchni 210 tys. ha, z czego we Włoszech 7500 ha. Głównymi producentami tego warzywa są Peru i Chiny. Globalny popyt na szparagi rośnie, a wraz z nim także ceny. 

Źródło: Cesena Fiera

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności