Nowe rozdanie kart w pogodzie

Na południu kraju wegetacja jest o blisko dwa tygodnie bardziej zaawansowana niż w roku ubiegłym. Przed nami prawdziwa eksplozja wiosny w świecie przyrody.

Zachodnia, południowa i wschodnia Europa wraz z południem Polski jest bardzo rozgrzana. Zapowiedź słonecznej pogody w połączeniu z rozgrzanym lądem dla nas oznacza tylko jedno. Już nie tylko na południe kraju ale do całego kraju nadciąga wiosna z ciepłym powietrzem i dużą ilością pogodnego nieba.
 
Suchszy okres w pogodzie rozpoczyna się już teraz bowiem ten tydzień przyniesie niskie sumy opadów, a miejscami na południu kraju nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Trochę deszczu popada we wtorek na zachodzie, północy i w centrum kraju. Środa, czwartek, piątek i sobota upłyną nam pod znakiem słonecznej pogody. W sobotę w całym kraju niebo zupełnie bezchmurne. Po ciepłym wtorku z temperaturami w całym kraju powyżej 10 stopni Celsjusza w środę i czwartek ochłodzi się. O wschodzie słońca słupki rtęci spadną do -3 stopni na wschodzie i południu poprzez -2 stopnie w centrum do +1 stopnia na zachodzie kraju. W ciągu dnia odnotujemy od 5 do 9 stopni na plusie.
 
W piątek zacznie płynąć ciepłe powietrze z południa i w sobotę w całym kraju temperatura przekroczy już 11 stopni Celsjusza osiągając na wschodzie, południu i w centrum nawet +18 stopni powyżej zera. Jeszcze cieplejsza zapowiada się niedziela, kiedy w Małopolsce odnotujemy nawet +20/+21 stopni powyżej zera. Noce w całym kraju mimo pogodnego nieba zapowiadają się powyżej zera. Najczęściej o świcie odnotujemy od 3 do 6 stopni.
Niestety wiatr w tym tygodniu będzie dość silny powodując szybki wysuszanie wierzchniej warstwy gleby.
 
Prognozy na najbliższe 2-3 tygodnie sugerują ujemny trend opadowy. Bardzo możliwy będzie scenariusz do lat ubiegłych kiedy wystąpi susza i liczne zamiecie piaskowe. Suchej pogodzie miały by towarzyszyć wysokie jak na marzec temperatury pospieszając coraz bardziej wegetację względem normy.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. szklarnia_bracie_Chrzan-pomidor-malinowy (5)
  2. ceny-warzyw-Rybitwy-lipiec-2020

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności