yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOdwołane dożynki - deszcz zniszczył plony

Odwołane dożynki – deszcz zniszczył plony

Burmistrzowie Skalbmierza, Opatowca i Wiślicy z powodu ciągłych deszczy odwołali dożynki – zgodnie mówią, że nie ma czego świętować…

Niezwykle trudna sytuacja w gminach rolniczo-warzywniczych: Skalbmierz, Opatowiec i Wiślica. Lipcowa aura uspokajała rolników i dawała nadzieję na obfite zbiory. Niestety w sierpniu obfite opady deszczu uniemożliwiły zebranie plonów. Dożynki, zgodnie z tradycją, to czas świętowania i radości z zebranych plonów. A jak tu się cieszyć, kiedy na polach woda i nie ma jak zboża skosić? Jesteśmy gminą rolniczą, w trudnym czasie solidaryzujemy się z rolnikami – mówi Marek Juszczyk, burmistrz Skalbmierza dla portalu Echo Dnia uzasadniając odwołanie dożynek zaplanowanych na niedzielę, 13 sierpnia. Takie same decyzje podjęli włodarze w Opatowcu i Wiślicy.

Jak czytamy na portalu Echo Dnia wypowiedź burmistrza Skalbmierza Marka Juszczyka: O tej porze w poprzednich latach było już po żniwach, a w tym roku z naszych pól zebranych jest dopiero 2-3 procent zboża. Na 30 – 40 procentach upraw woda stoi. Nawet jeśli kłosy będą osuszone przez wiatr, to i tak kombajn nie wjedzie, bo zwyczajnie utonie… Na 27 sierpnia zaplanowane są dożynki powiatu kazimierskiego, na 10 września – dożynki wojewódzkie. – Mam nadzieję, że do tego czasu rolnicy zbiorą plony i będą mogli świętować – zaznacza burmistrz Skalbmierza.

Źródło: Echo Dnia

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl