yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOferta dla rolnictwa zrównoważonego

Oferta dla rolnictwa zrównoważonego

17 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja firmy Bayer podczas której zaprezentowano ofertę na 2023 dla rolnictwa zrównoważonego. Przedstawiono nowości w ofercie środków ochrony roślin, odmian cebuli Seminis oraz platformy cyfrowej FieldView. Poinformowano też o możliwości zakupu nasion kukurydzy w e-sklepie, a także o kolejnej odsłonie Akcji „Grunt to Zrównoważenie” pod hasłem Oszczędności!

2023 rok to dla polskiego rolnictwa szereg wyzwań związanych z postępującymi zmianami w przepisach europejskich, nową WPR, wzrostem cen środków produkcji czy inflacją. Dziś – nawet bardziej niż w przeszłości – rolnicy muszą produkować więcej zużywając mniej. W Bayer wierzymy, że transformacja w stronę rolnictwa zrównoważonego jest odpowiedzią na te wyzwania i w tym kierunku wspieramy rolników. Dostarczamy nowe odmiany roślin, nowoczesne rozwiązania w ochronie roślin, wspierane przez rozwiązania cyfrowe, które pozwalają zoptymalizować nakłady finansowe, zapewniając zysk ekonomiczny gospodarstwa” – mówi Antoine Bernet, szef Crop Science w Bayer na Polskę, Kraje Bałtyckie, Czechy i Słowację.

Nowe odmiany cebuli Seminis

 Marka Seminis prezentuje trzy nowe odmiany cebuli w różnych typach oraz o szerokiej możliwości zastosowania do potrzeb uprawowych i sprzedażowych:

  1. Saddleback – mieszaniec w typie amerykańskim, który łączy wczesność, pozwalającą na szybką sprzedaż gotowego produktu już w sierpniu, oraz bardzo dobrej jakości łuskę handlową jak na taki typ cebuli, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie tej odmiany do marca.
  2. Lovito (SVDN1416) to krzyżówka rijnsburgera oraz typu amerykańskiego: bardzo wczesna odmiana z przeznaczeniem na obieranie lub sprzedaż na świeży rynek, którą jednocześnie można przechowywać do końca lutego.
  3. Tucannon to nowość w typie hiszpańskim, która charakteryzuje się wysokim plonem i dużymi zgrubieniami, co jest bardzo istotne w produkcji cebuli na obieranie. Jej wczesność pozwala na szybszy zbiór, a wysoka zdrowotność szczypioru jest bardzo poszukiwana przez producentów.

FieldView – dane stają się plonem

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Kontynuujemy mocny rozwój platformy cyfrowej FieldView w Polsce, która  pozwala rolnikom na optymalizację kosztów i maksymalizację plonów w duchu rolnictwa zrównoważonego, dzięki takimi funkcjom, jak np. zmienna norma wysiewu, zmienne nawożenie, automatyczna rejestracja danych, mapy zdrowotności czy analiza danych. Już drugi sezon oferujemy zestaw FieldView Yield Kit do mapowania plonu, który można zamontować praktycznie na dowolnym kombajnie, bez względu na rok jego produkcji, markę oraz model. Bardzo cieszy nas dynamicznie rosnąca liczba użytkowników FieldView Plus w Polsce.

Edukacja pod hasłem oszczędności

 Akcja „Grunt to Zrównoważenie” rusza w 2023 pod hasłem OSZCZĘDNOŚCI. Wzrost cen środków produkcji wymusza na rolnikach wzmożoną walkę o rentowość, dlatego w naszej kampanii będziemy mówić praktycznie o:

  • błędach w uprawie poszczególnych roślin, które prowadzą do strat finansowych i o tym, jak ich uniknąć
  • oraz o innowacjach technologicznych, które pozwolą zwiększyć rentowność produkcji.

Miejscem, w którym będziemy kontynuować naszą działalność edukacyjną, jest gospodarstwo w Kaszewach, należące do programu Bayer Forward Farming. Planujemy docierać do osób nie związanych z rolnictwem, tak aby na „żywym przykładzie” zobaczyli, jak w praktyce wygląda rolnictwo zrównoważone.

Bayer, Komunikat prasowy.

 

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl