yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgórki z importu w coraz większej ilości…

Ogórki z importu w coraz większej ilości… [04.11.2022]

Wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, wraz ze zmniejszającą się podażą ogórków krajowych, wzrasta udział produktów z importu. Aktualnie mowa o kilku różnych krajach pochodzenia, spośród których szczególnie niepokojące okazuje się warzywo z Rosji…

Krajowy ogórek szklarniowy występuje na rynku w zdecydowanie niższej ilości. Co za tym idzie, ceny uzyskiwane przez producentów przedstawiają się na nieco wyższym poziomie. Aktualnie w przypadku ogórka pochodzącego z upraw doświetlanych stawki dochodzą do 10,00 zł za kilogram. Warto zauważyć, że jego jakość jest bardzo wysoka. Produkt posiada kwiatek, piękne wybarwienie i mówiąc wprost… Cieszy oczy. Mówiąc natomiast o ogórkach niedoświetlanych, które są z końca produkcji, realna cena mieści się w przedziale 6,00-7,00 zł za kilogram.

Wśród ofert możemy niestety napotkać szeroką gamę ogórków szklarniowych z zagranicy. Budzącym największe zaniepokojenie jest towar pochodzący z Rosji. Handel z owym krajem jest bowiem, uwzględniając aktualną sytuację, skrajnie nie na miejscu. Producenci właśnie ze względu agresji skierowanej w stronę Ukrainy są skazani na niespotykane dotąd utrudnienia w prowadzeniu upraw. Nie można również zapominać, że handel z Rosją to forma wsparcia tamtejszej gospodarki.

Tak czy inaczej… Import z owego kraju jest obecny na rynku. Co gorsza, towar prezentuje dość wysoką jakość a jego cena sprawia, że stanowi on znaczącą konkurencję dla polskiego warzywa. Stawki w tym przypadku oscylują na poziomie 6,00-7,00 zł za kilogram. Podaż zagranicznego konkurenta jest na ten moment zauważalna w dużym stopniu.

Na tym się jednak nie kończy. Krajowi producenci muszą liczyć się z obecnością ogórków z nieco bardziej egzotycznych kierunków. Spośród nich możemy wyróżnić Albanię. Tamtejszy produkt kosztuje aktualnie 4,00-5,00 zł za kilogram. Oprócz niego na rynku możemy również napotkać import z Hiszpanii w cenie 6,00-7,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W ramach porównania, sytuacja ogórków gruntowych przedstawia się zupełnie inaczej. Towar na rynku w Broniszach jest rzadkością, niemniej… Nie spotkamy tutaj zagranicznych zamienników. Podaż opiera się na produkcie pochodzącym z polskich szklarni, natomiast jego cena oscyluje w granicach 10,00-11,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl