yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościOgromna ilość pożarów w rolnictwie

Ogromna ilość pożarów w rolnictwie

Aktualne warunki pogodowe dają nam w kość na wielu płaszczyznach. Występująca w kraju susza, niedobór wody oraz wysoka temperatura… A to zaledwie część negatywnych czynników, z którymi musimy się zmagać. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi i może dojść do tragedii…

Co roku media zalewają nas informacjami o pożarach. Pożarach, które dla producentów oznaczają nic innego jak dotkliwe straty. Począwszy na budynkach gospodarczych, maszynach rolniczych i kończąc na samych uprawach… Sezon letni trwa w pełni, a z nim nastał czas żniw i intensywnych prac polowych, z którymi niestety również wiąże się ryzyko pożarów. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa na wzgląd sprzyjających ku temu warunków pogodowych. Same statystyki, opublikowane przez Państwową Straż Pożarną, niestety nie napawają optymizmem.

Straż pożarna odnotowała w 2022 roku 2199 pożarów upraw rolnych oraz łąk, rżysk i pożarów powstałych podczas zbiorów tych upraw. Niebezpieczne zjawisko dotknęło również maszyny rolnicze. Mowa o 478 przypadkach, w których zapaleniu uległy traktory oraz inne środki transportu związane z rolnictwem. Od początku roku ogień strawił także 1649 stert oraz stogów. Nie to jest jednak najgorsze… W zdarzeniach tych niestety ucierpieli ludzie, bowiem 49 osób zostało rannych a 1 osoba poniosła śmierć.

Warto zauważyć, że wiele ze wspomnianych zdarzeń miało miejsce w lipcu. Tak jak wspominaliśmy jest to efektem występującego niedoboru wody oraz wysokich temperatur. Zarówno przy prowadzeniu zwykłych prac polowych jak i samych zbiorach powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność. Stopień wilgotności traw, upraw rolnych i ściółki jest tak niski, że należy się wystrzegać używania jakiegokolwiek ognia otwartego na polach i w lasach. Pamiętajmy również, żeby mieć pod ręką gaśnicę. W natłoku obowiązków nie wszyscy zwracają na to uwagę, jednak jest ona obowiązkową częścią wyposażenia naszych maszyn. W aktualnych warunkach jest szczególnie istotna. Może uchronić nas bowiem przed stratami finansowymi. Nie wspominając o uratowaniu życia…

Źródło: gov.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl