Okazyjne ceny węgla. Oszustw ciąg dalszy…

Przestępcy wykorzystują każdą nadarzającą się okoliczność, aby wyłudzić od nas pieniądze. Tym razem, internetowi oszuści ponownie zrobili użytek z problemów z dostępnością oraz wysokich cen oferowanego do sprzedaży opału.

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili i zatrzymali mieszkańca Olsztyna odpowiedzialnego za liczne oszustwa związane m.in. z wystawianiem do sprzedaży po okazjonalnych cenach opału – pelletu i ekogroszku. Zainteresowani “superokazją” klienci po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali.

Intensywna praca funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadziła do wytypowania mężczyzny stojącego za licznymi oszustwami. Wszystkie tropy prowadziły do 47-letnigo mieszkańca Olsztyna. Policjanci zaskoczyli mężczyznę w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Podejrzany nie krył zaskoczenia wizytą policjantów i ostatecznie przyznał się do zarzucanych czynów. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono kilku poszkodowanych, którzy zainteresowani “superofertą” stracili pieniądze w kwocie blisko 20 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze.

47-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na fakt, że sprawca działał w warunkach tzw. recydywy grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zastosowali wobec zatrzymanego zabezpieczenie majątkowe w postaci zabezpieczenia wartego ponad 30 tysięcy złotych auta oraz zamrożeniu jego rachunków bankowych.

Sytuacja na rynku węgla niestety przedstawia się w bardzo niekorzystny sposób. Wyżej opisany przypadek to nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia próba wyłudzenia pieniędzy. Koszty produkcji dają się nam we znaki już od bardzo długiego czasu. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie a okazyjne oferty traktujmy z pewną dozą nieufności, by nie narazić się na dotkliwe straty. Może się bowiem zdarzyć, że sprawca uniknie odpowiedzialności…

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności