yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOrlen obiecuje, że niebawem wprowadzi promocję na ceny paliw

Orlen obiecuje, że niebawem wprowadzi promocję na ceny paliw

Codziennie mamy do czynienia z wysokimi cenami paliw. Czy to olej napędowy, czy zwykła benzyna… Wszystko osiąga rekordowe poziomy. A czy są szanse, że wakacyjne obniżki, które zapowiada PKN Orlen, będą w stanie odciążyć nas z tego problemu?

W ostatnim czasie dość głośno jest o marżach nakładanych przez PKN Orlen. Daniel Obajtek we wszelkich wystąpieniach podkreśla jednak, że powszechna opinia jest niczym innym, jak niezgodnym z prawdą pomówieniem. Niemniej, wielu ekspertów sądzi inaczej, a wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku przemawiają na ich korzyść. Tak czy inaczej, ceny zarówno w hurcie, jak i na stacjach, odbiegają od akceptowalnych norm, a zwykłe prace polowe są nadzwyczaj kosztowne.

Słysząc zapewnienia z ust szefa PKN Orlen, który mówi o możliwych letnich promocjach, mogłoby się wydawać, że najbliższe miesiące będą dla nas bardziej przychylne. Niestety, w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Ceny paliw osiągają bardzo wysoki poziom, a Daniel Obajtek zaznacza, że obniżki będą bardzo niewielkie. A czym jest kilka czy nawet kilkanaście groszy przy stawkach rzędu około 8,00 zł/l… Wielu z nas nawet nie zauważy, że coś w ogóle się zmieniło.

Producenci są w tej kwestii zgodni. Takie działania to nic innego, jak chęć ocieplenia zszarganego wizerunku. Jeden z rolników przewiduje, że już niedługo w mediach pojawią się hucznie ogłoszone promocje na stacjach, a sam koncern zostanie przedstawiony jako ten, który przeciwstawia się wysokim cenom i dba o swoich klientów na wszelki możliwy sposób. A czy możemy liczyć, że PKN Orlen pozytywnie nas zaskoczy i obniżki rzeczywiście odegrają kluczową rolę?

Jak sytuacja kształtuje się na ten moment? Zacznijmy od cen w hurcie. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje aktualnie 7,11 zł/l, natomiast olej napędowy osiąga ceny rzędu 7,30 zł/l. Niewątpliwie są to jedne z najwyższych stawek, które mogliśmy zaobserwować od wybuchu wojny na Ukrainie. Ceny na stacjach wyglądają niestety znacznie gorzej. Jak podaje serwis e-petrol.pl, benzyna kosztuje średnio 7,92 zł/l, natomiast olej napędowy 7,89 zł/l. W praktyce, jak każdy z nas już doskonale zdążył się przekonać, niektóre stacje wychodzą poza szereg i można napotkać ceny przekraczające 8,00 zł/l…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Czy kiedyś ta nieśmieszna komedia dobiegnie końca?

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl