Orlen obiecuje, że niebawem wprowadzi promocję na ceny paliw

Fot. Pixabay

Codziennie mamy do czynienia z wysokimi cenami paliw. Czy to olej napędowy, czy zwykła benzyna… Wszystko osiąga rekordowe poziomy. A czy są szanse, że wakacyjne obniżki, które zapowiada PKN Orlen, będą w stanie odciążyć nas z tego problemu?

W ostatnim czasie dość głośno jest o marżach nakładanych przez PKN Orlen. Daniel Obajtek we wszelkich wystąpieniach podkreśla jednak, że powszechna opinia jest niczym innym, jak niezgodnym z prawdą pomówieniem. Niemniej, wielu ekspertów sądzi inaczej, a wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku przemawiają na ich korzyść. Tak czy inaczej, ceny zarówno w hurcie, jak i na stacjach, odbiegają od akceptowalnych norm, a zwykłe prace polowe są nadzwyczaj kosztowne.

Słysząc zapewnienia z ust szefa PKN Orlen, który mówi o możliwych letnich promocjach, mogłoby się wydawać, że najbliższe miesiące będą dla nas bardziej przychylne. Niestety, w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Ceny paliw osiągają bardzo wysoki poziom, a Daniel Obajtek zaznacza, że obniżki będą bardzo niewielkie. A czym jest kilka czy nawet kilkanaście groszy przy stawkach rzędu około 8,00 zł/l… Wielu z nas nawet nie zauważy, że coś w ogóle się zmieniło.

Producenci są w tej kwestii zgodni. Takie działania to nic innego, jak chęć ocieplenia zszarganego wizerunku. Jeden z rolników przewiduje, że już niedługo w mediach pojawią się hucznie ogłoszone promocje na stacjach, a sam koncern zostanie przedstawiony jako ten, który przeciwstawia się wysokim cenom i dba o swoich klientów na wszelki możliwy sposób. A czy możemy liczyć, że PKN Orlen pozytywnie nas zaskoczy i obniżki rzeczywiście odegrają kluczową rolę?

Jak sytuacja kształtuje się na ten moment? Zacznijmy od cen w hurcie. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje aktualnie 7,11 zł/l, natomiast olej napędowy osiąga ceny rzędu 7,30 zł/l. Niewątpliwie są to jedne z najwyższych stawek, które mogliśmy zaobserwować od wybuchu wojny na Ukrainie. Ceny na stacjach wyglądają niestety znacznie gorzej. Jak podaje serwis e-petrol.pl, benzyna kosztuje średnio 7,92 zł/l, natomiast olej napędowy 7,89 zł/l. W praktyce, jak każdy z nas już doskonale zdążył się przekonać, niektóre stacje wychodzą poza szereg i można napotkać ceny przekraczające 8,00 zł/l…

Czy kiedyś ta nieśmieszna komedia dobiegnie końca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności