yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościOszukiwała „na dotacje unijne”

Oszukiwała „na dotacje unijne”

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 40-letnią mieszkankę powiatu, która dokonała szeregu oszustw. Kobieta prowadząc działalność gospodarczą, zawierała umowy na sporządzanie wniosków o uzyskanie dotacji unijnych, z których się nie wywiązywała. Za usługę pobierała kilkutysięczne opłaty…

Funkcjonariusze tomaszowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie miasta, 40-letnia mieszkanka powiatu, ma prowadzić nieuczciwą działalność gospodarczą. Kobieta miała wprowadzać klientów w błąd co do możliwości pozyskania dotacji unijnych i w ten sposób wyłudzać od nich pieniądze. Uzyskane dotacje miały sięgać kwot nawet kilkuset tysięcy złotych. Z przeznaczeniem m.in. na rozwinięcie działalności gospodarczej, rozwój gospodarstwa rolnego, modernizację firmy czy zakup sprzętu.

Kobieta od sierpnia 2021 roku do listopada 2022 roku dokonała szeregu oszustw. Oszukała 41 osób oraz usiłowała wyłudzić 30 tys. zł na szkodę kolejnych dwóch, przy sporządzaniu wniosków o uzyskanie dotacji unijnych i biznesplanów. Łączna wartość strat stanowi mienie znacznej wartości i szacowana jest na ponad 300 tys. zł.

Tomaszowscy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 40-latkę i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie prokurator nadzorujący śledztwo, przedstawił kobiecie zarzuty. Ponadto, 40-latka naruszyła orzeczony wobec niej przez Sąd zakaz wykonywania zawodu pośrednika finansowego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Osoby pokrzywdzone przez 40-letnią mieszkankę powiatu tomaszowskiego, wprowadzone w błąd co do możliwości pozyskania dotacji unijnych, proszone są o kontakt z policjantami z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski (młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska)

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl