yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOszustwa na kwotę 1 mln euro we Włoszech

Oszustwa na kwotę 1 mln euro we Włoszech

Oszustwa, wyłudzenia czy kradzieże to kwestia, którą bardzo dobrze znamy. Od dawna sektor rolny narażony jest na wszelakie próby wzbogacenia się poszczególnych firm kosztem innych. Niestety, często nie widać tego na pierwszy rzut oka i dopiero po czasie okazuje się, że mamy do czynienia z oszustem. Przekonali się o tym Włosi.

Zacznijmy od najważniejszego – jak wyglądał cały proceder? Niestety, oszustwo nie było widoczne na pierwszy rzut oka. Odbywa się to zazwyczaj w ten sam sposób. Oszust początkowo zdaje się być konkretnym klientem. Zawsze jest punktualny, przyjaźnie nastawiony a co najważniejsze, regularnie płaci za towar. Tym samym, zyskuje nasze zaufanie. Z biegiem czasu wynagrodzenie jest wypłacane w dłuższych odstępach czasowych aż w końcu… zanika.

Tak też było i w tym przypadku. Śledztwo doprowadziło do jednej z włoskich firm, której pośrednik miał zajmować się opisanymi oszustwami. Obecnie ustalane jest, kto poniesie za to odpowiedzialność. Ile wynoszą straty? Łącznie jest to kwota ponad 1 miliona euro.

Sam sposób działania wydaje się nam znajomy. Oszust początkowo buduje zaufanie, a dopiero na koniec odczytujemy jego zamiary. Niestety, często jest już za późno. Żyjemy w czasach, w których nieustannie trzeba się pilnować. Tak naprawdę nie wiemy kim jest osoba, która kupuje od nas towar. Czy to producenci czy pośrednicy – nieustannie trzeba się mieć na baczności.

Temat przeciwdziałania opisanym oszustwom we Włoszech ponownie rozbrzmiał. Niemniej, jak to zwykle bywa, tak i tym razem, formalności dość znacząco utrudniają wprowadzenie jakichkolwiek mechanizmów, które miałyby kontrolować mafijne organizacje.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tymczasem, „cwaniaków” jest coraz więcej, nie tylko we Włoszech…

Źródło: italiafruit.net

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl