Oszustwa „na montaż paneli fotowoltaicznych”. Na co trzeba uważać?

Oszustów nie brakuje i wraz z biegiem czasu pojawiają się coraz to nowsze metody, które niestety są krzywdzące dla wielu z nas. Niedawno mieliśmy do czynienia z wyłudzeniami przy zakupie węgla, a teraz przyszedł moment na panele fotowoltaiczne… Wszystko utwierdza nas w przekonaniu, że nigdy nie możemy być pewni, co do intencji drugiej osoby. Czego musimy wystrzegać się tym razem?

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy i przedstawili zarzuty oszustwa oraz przywłaszczenia mienia 32-letniemu jeleniogórzaninowi. Wprowadził on w błąd co najmniej 12 klientów, oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych, z czego się jednak nie wywiązał. Ponadto przywłaszczył on pieniądze na szkodę firmy, dla której wykonywał tego typu usługi. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 860 tysięcy złotych. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od końca ubiegłego roku do lutego roku bieżącego wprowadził w błąd co najmniej 12 osób z różnych miejscowości w Polsce, oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobierał zaliczki w różnej wysokości. 32-latek z umów jednak się nie wywiązał, a dodatkowo przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 860 tysięcy złotych! Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mogłoby się wydawać, że podpisanie umowy zabezpieczy nas przed oszustwem, jednak i tu trzeba podchodzić z należytą ostrożnością. Odzyskanie pieniędzy będzie niewątpliwie niełatwym zadaniem dla poszkodowanych. Niejednokrotnie widzieliśmy już podobne sytuacje i doskonale wiemy, że taki proces to niemal walka z wiatrakami. Pamiętajmy, by zawsze dokładnie sprawdzać z kim mamy do czynienia. Nie wiadomo z kim przyjdzie nam współpracować i czy intencje tej osoby są dobre…

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności