yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPierwsze brytyjskie ogórki już w sklepach

Pierwsze brytyjskie ogórki już w sklepach

W związku ze zbliżającym się  Brexitem na rynku wewnętrznym w Wielkiej Brytanii zapotrzebowanie krajowych konsumentów na produkty brytyjskie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Z tego powodu firma Thanet Earth w hrabstwie Kent postanowiła zainwestować w wyposażenie swojej najnowszej szklarni do uprawy ogórków doświetlanie asymilacyjne.

Dzięki doświetlaniu asymilacyjnemu ogórków firma Thanet Earth weszła z rodzimym towarem jako pierwsza rozpoczynając dostawy już  24 stycznia.

Doświetlanie jest używane do uzupełniania światła dziennego oraz w ciągu noc, aby wydłużyć roślinom “dzień”. Pozwolił to nie tylko przyspieszyć nasadzenia i wejść z towarem wcześnie na rynek, ale także zwiększyć wydajność.

Ma to bardzo duże znaczenie dla Thanet Earth. Jak wyjaśnia Robert James, dyrektor techniczny Thanet Earth: „Dostawy z Hiszpanii o tej porze roku są bardzo zmienne, obserwujemy również duże wahania cenowe. Prowadzenie produkcji w kraju to świetny sposób na zabezpieczenie dostaw na brytyjski rynek i okazało się opłacalną inwestycją. ”

Szklarnia, w której uprawiane są ogórki z doświetlaniem została zbudowana w 2017 roku i ma rozmiar 6,5 ha. Jest to jeden z dwóch obiektów obsadzanych ogórkami w firmie. Szacuje się, że całkowita produkcja ogórków w Thanet Earth stanowi około 21% produkcji brytyjskiej. Zależność od importu nadal pozostaje znacząca.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

za FreshPlaza

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl