yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPodwyżki cen prąd, gazu, drożyzna w sklepach. Co nas czeka w 2022...

Podwyżki cen prąd, gazu, drożyzna w sklepach. Co nas czeka w 2022 roku?

Przed nami trudny rok, a to za sprawą podwyżki cen produktów i usług. Drożeją: energia, gaz, benzyna, ale nie tylko. Niestety to tylko wierzchołek góry lodowej.

Rok 2022 to rok wzrostu cen i usług.

Od styczna spodziewamy się wyższych rachunków zarówno za żywność, jak i za usługi. Musimy spodziewać się wyższych rachunków za utrzymanie domu, mieszkania. Dla producentów warzyw to będzie również rok pełen wyzwań i trudnych decyzji. Nawozy mineralne, środki produkcji są coraz droższe, a jak wiemy ceny warzyw mogą nie zrekompensować poniesionych nakładów. I co dalej?

W sklepach drożyzna

Artykuły spożywcze będą jeszcze droższe. Wśród najszybciej drożejących klienci wymieniają: masło, jogurty, żółty ser, ale także mięso i wędliny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Żywność drożeje ze względu na rosnące ceny nawozów. Ponadto obowiązuje zakaz importu nawozów potasowych z Białorusi, która dostarczała do tej pory około 30 proc. tych nawozów na rynek polski, a to ma wpływ na ceny potasu oraz nawozów wieloskładnikowych.

Polski Instytut Ekonomiczny w swoim najnowszym raporcie stawia sprawę jasno: – Efektem ubocznym drożejących surowców energetycznych będzie także szybszy wzrost cen żywności. Wydatki na gaz ziemny stanowią główny koszt produkcji nawozów – wzrost cen błękitnego paliwa uderzy w opłacalność produkcji rolnej. W efekcie spodziewamy się wyższych cen m.in. warzyw i owoców – łącznie dynamika cen żywności wyniesie około 8-9 proc. w II kwartale 2022 r., następnie powinna stabilizować się w okolicach 5 proc. rocznie – czytamy na portalu dziennikwschodni.pl

Można śmiało powiedzieć, że wysokie ceny gazu, prądu i paliwa odczujemy niemal na wszystkim. Razem z tym, jak wzrosną stawki za media, w górę pójdą ceny wielu produktów i usług. Przecież wszystko trzeba wyprodukować, przewieźć, zapłacić za pracę ludziom.

Sprawa jasna: taniej już nie będzie.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl