yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPodwyżki za wjazd na rynki hurtowe

Podwyżki za wjazd na rynki hurtowe

W ostatnim czasie ceny wszelkich dóbr idą w górę. Nie inaczej sprawy mają się na rynkach hurtowych. Koszt wjazdu w poszczególnych przypadkach różni się w porównaniu do ubiegłego roku. Ile aktualnie zapłacimy jadąc na rynek?

Na początek podwarszawski rynek hurtowy w Broniszach. Od 1 marca za wjazd pojazdem w kategorii SA (do 0,5 t i dł. skrzyni do 1,7 m) zarejestrowani producenci zapłacą 35 zł. Kategoria SB (do 1,2 t i dł. skrzyni do 3,5 m) wiąże się z kosztem 43 zł. Natomiast najczęściej spotykane busy SC (do 3,0t i dł. skrzyni do 4,5 m) to wydatek rzędu 60 zł.

W przypadku łódzkiego rynku hurtowego – Zjazdowa cennik nie uległ jeszcze zmianie. Cena wjazdu wynosi 60 zł za 24 godziny. Dopiero w najbliższych miesiącach, po zatwierdzeniu przez zarząd, stawki ulegną zmianie. Najprawdopodobniej nastąpi to na początku kwietnia.

Różnicę w cenach możemy zaobserwować na krakowskim rynku Rybitwy. Od 1 stycznia 2022 roku za wjazd samochodem osobowym musimy zapłacić 60 zł. Pojazdy do 1,5t to koszt 75 zł. Przedział od 1,5 do 3,5 t to wydatek rzędu 110 zł. Natomiast wjeżdżając pojazdem od 3,5 do 6 t musimy uiścić opłatę 135 zł.

W przypadku lubelskiej giełdy Elizówka ceny również wzrosły. Dla aut osobowych i dostawczych bilety to koszt dodatkowych kilku złotych. Wydaje się to błahostką, jednak czy w obecnej sytuacji możemy tak powiedzieć?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nie może oczywiście zabraknąć Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu. Aktualnie w przypadku samochodów do 3,5t płacimy 40,50 zł. Pojazdy powyżej 3,5t to koszt 50,50 zł. Natomiast samochody ciężarowe muszą liczyć się z cenami na poziomie 70,50 zł.

W większości przypadków wspomniane ceny odnoszą się do wjazdu na 24 godziny. Po przekroczeniu tego limitu przy wyjeździe konieczne będzie uiszczenie opłaty za kolejne 24 godziny.

Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że odwiedzamy rynek hurtowy w Broniszach. Wjeżdżamy busem o ładowności 3t, co wiąże się z opłatą 60 zł. Kwota może wydawać się niska, jednak doliczając paliwo, a co ważniejsze popyt i podaż na rynku, może okazać się to sporym wydatkiem. Łatwo policzyć, że oferując wysokiej jakości krajowego ziemniaka (18 zł za worek 15kg), aby wyjazd się zwrócił musimy sprzedać ponad 3 worki, a do tego dochodzi wspomniany transport i ryzyko, że wrócimy z całym towarem. Szczególnie w obecnej sytuacji…

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl