yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPogoda znów będzie niebezpieczna - Warzywnicza Prognoza Pogody 10.07.2020

Pogoda znów będzie niebezpieczna – Warzywnicza Prognoza Pogody 10.07.2020

W związku z przewidywanymi burzami wydajemy ostrzeżenie przed burzami.

Na obszarze zaznaczonym numerem”2″ spodziewany rozwój zjawisk burzowych przewidziany jest od godziny 13:00. Swoją maksymalną intensywność osiągną tuż przed zachodem słońca. Burze w godzinach popołudniowych przybiorą formę superkomórek. Taka burza niewielkich rozmiarów będzie w stanie wygenerować wiatr do nawet 100 km/h. Parametry konwekcyjne dają również możliwość na opad gradu sięgający 5/6 centymetrów a także wystąpienia trąby powietrznej o sile do 180 km/h- najbardziej prawdopodobne wystąpienie tych zjawisk pojawi się między Płońskiem, Płockiem, Inowrocławiem, Koninem, Gnieznem. W kolejnych godzinach burze zorganizują się w większy układ z wałem chmurowym na czele, gdzie zagrożenie ze strony dużego gradu i trąb powietrznych znacznie zmaleje. Na czole burzy możliwe będą silne porywy prostoliniowego wiatru w porywach do 100 km/h. Po zachodzie słońca burze będą słabły i stopniowo zanikały odsuwając się na wschód kraju.

Na obszarze w stopnia “1” w zachodniej części regionu burze pojawią się już wczesnym popołudniem i tutaj również dużym zagrożeniem są silne porywy wiatru do 100 km/h oraz opady gradu do 3 cm. Ryzyko wystąpienia trąby powietrznej jest minimalne.

Na północy Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski w strefie “R” burze wystąpią najwcześniej bo już około południa, wczesnego popołudnia i zmierzać będą na wschód. Jedynym zagrożeniem jakie będą nieść to silne opady deszczu oraz wiatr w porywach do 75 km/h.

Południowa część strefy burzowe zaznaczona w obszarze “R” burz może się spodziewać dopiero późnym wieczorem i w pierwszej połowie nocy- będą to słabnące burze ze strefy “1” i “2”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Podczas burz suma opadów miejscami może przekroczyć 40 mm. Przeważnie spadnie około 10-15 mm.

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl