yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPokaz warzyw kapustnych w Orzeżynie

Pokaz warzyw kapustnych w Orzeżynie

Na polach należących do Renaty i Bartłomieja Pawlaków w Orzeżynie (gm. Błaszki) firma Sakata zorganizowała 4 października pokaz ponad 20 odmian warzyw kapustnych. Wraz z współorganizatorami spotkania: Hurtownią Rolno-Ogrodniczą Inagri, Grupą Mularski, firmą Intermag, Agronutrition oraz Bayer reprezentantki Sakata Polska – Klaudia Horlop i Karolina Marzecka – przez cały dzień oprowadzały po kolekcji prezentując odmiany, sposób nawożenia i dolistnego dokarmiania oraz ochrony.

Bogaty katalog odmian

Pomimo trudnego, głównie ze względu na suszę, sezonu udało się przygotować kolekcję prezentującą bogatą ofertę odmian kapust. Na poletkach demonstracyjnych państwa Pawlaków w Orzeżynie reprezentantki firmy Sakata zaprezentowały m.in. odmiany kapusty głowiastej białej, a wśród nich te, do długiego przechowywania np. Kajak F1, Fighter F1 oraz Articus F1, a także odmiany jesienne, do krótkiego przechowywania np. Coronet F1. Spośród odmian polecanych przez firmę na świeży rynek pokazano: Stonhead F1, Charmant F1, Monalisa F1, Supreme Vantage F1. Odmiany nadające się zarówno na świeży rynek, jak i do przetwórstwa to m.in.:Monroo F1, Green Boy F1, Grandslam F1. Kapusty do kwaszenia to m.in.: Marloo F1 oraz Zyklop F1, a kapusty włoskie to np. Savoy King F1 i Savornach F1. Odmiany te wyróżniały się wysoką zdrowotnością oraz smacznym smakiem. Z odmian kalafiorów polecanych na świeży rynek do uprawy letniej zaprezentowano Merton F1, a do jesiennej Kastor F1. Odmiana ta może być również przeznaczana do przetwórstwa. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się odmiany kapusty pekińskiej – Yuki F1 oraz Kiseki F1 – obie nadają się do długiego przechowywania i wyróżniają się intensywnie zieloną barwą liści.

W holenderskim stylu

Oprócz zwiedzania poletek można było też skorzystać z doradztwa na stoiskach firm współorganizujących to spotkanie oraz wziąć udział w dyskusji przy grillu. W takiej formie odbywają się niektóre spotkania w firmach hodowlano-nasiennych w Holandii. Ze strony organizatorów wymaga to poświęcenia więcej czasu, ale dla plantatorów daje możliwość dotarcia na spotkanie w dowolnym momencie dnia i skorzystania z doradztwa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Więcej szczegółów dotyczących odmian zamieścimy na łamach „Warzyw”. Zapraszamy do prenumeraty www.plantpress.pl

Tekst i fot. A. Andrzejewska

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl