Polowy pokaz sałaty

Kolekcja odmian sałaty firmy Syngenta

10 czerwca firma Syngenta Polska zorganizowała polowy pokaz sałaty w gospodarstwie Pawła Justa w miejscowości Szydłów Kolonia k. Piotrkowa Trybunalskiego. Współorganizatorami były firmy Agrimpex, Grupa Producentów Rozsad Krasoń, Tradecorp.

Władysław Tokarczyk wraz z Mariuszem Kwiatkowskim z firmy Syngenta na poletku demonstracyjnym zaprezentowali bogaty asortyment sałaty masłowej, kruchej, liściowej, strzępiastej. Odwiedzający kolekcję mogli porównać ze sobą rośliny sadzone w dwóch terminach 20 i 30 kwietnia. Na stoisku firmowym można było zobaczyć różne odmiany rzodkiewki, kalafiorów, kapusty głowiastej białej, kapusty pekińskiej, brokułu. O ochronie warzyw liściowych mówił Roman Parzych z firmy Syngenta.

O nawożeniu dolistym sałaty, również sprawdzającym się w trudnych warunkach uprawy (m.in. podczas suszy), mówił Andrzej Zbroja z firmy Tradecorp.

Przedstawiciel firmy Agrimpex omówił zastosowanie włóknin w uprawie warzyw. Na stoisku Grupy Producentów Rozsad Krasoń można było porozmawiać z Grzegorzem Krasoniem na temat rozsady warzyw i terminu dostawy roślin do letnich nasadzeń.

Więcej na łamach miesięcznika “Warzywa”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

AW

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności