Polski sprzęt do zbioru warzyw korzeniowych. Agrotech 2023 [VIDEO]

Bogaty asortyment maszyn rolniczych produkuje polska firma Weremczuk. Podczas tegorocznych targów Agrotech w Kielcach poinformowano nas o nowym kombajnie do zbioru warzyw korzeniowych.

Kombajny do warzyw w ofercie firmy WEREMCZUK są od ponad 20 lat. Nasza najnowsza propozycja to kombajn, który powstał w oparciu o potrzeby i oczekiwania klientów, którzy oczekują od maszyny bezawaryjnej pracy, wydajności i łatwości w obsłudze – informuje Łukasz Kura, z firmy Weremczuk.

Dzięki zmianom w konstrukcji nowego kombajnu udało się poprawić jego wydajność i przepustowość. Producenci warzyw będą mieli możliwość wyboru szerokości transportera, a sam transporter został wyposażony w wyższe półki z miękkim wierzchem (ochrona przed uszkodzeniem warzyw podczas zbioru). W dodatku konstruktorzy pomyśleli o tym, by zwiększyć maksymalny zasięg transportera i jego wysokość, tak aby umożliwić pracę z wysokimi przyczepami i jeszcze większymi ciągnikami rolniczymi.

Przy projektowaniu maszyny zwrócono uwagę na jakość korzeni i dokładne ich oczyszczanie z ziemi. W zależności od warunków glebowych kombajn można wyposażyć w transporter czyszczący z transporterem przerzutowym lub transporter ukośny do ciężkich gleb. Transporter ukośny znacznie poprawia zbiór na ciężkich lepiących się glebach i jest skuteczniejszy przy oczyszczaniu warzyw – wyjaśnia konstruktor.

W zespole obrywającym nać również zostały wprowadzone zmiany, które poprawiły jakość i wydajność obrywania. Dodatkowo wprowadzono rozwiązania lepiej zabezpieczające listwy obrywające przed dostępem wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

 

Z uwagi trudne warunki pracy podczas zbioru warzyw na glebach ciężkich w nowym modelu kombajnu zastosowano szerokie koła z bieżnikiem jodełkowym; można również wybrać jeszcze szersze koła z bieżnikiem hokejowym (w opcji). Lewe koło ma możliwość płynnego ustawiania odległości od prawego koła, co jest niezbędne przy wyorywaniu. Poza tym sama konstrukcja maszyny umożliwia też bardzo bliskie ustawienie ciągnika przy zbieranym rzędzie.

Chłodnica i zbiornik oleju zostały przeniesione na przód kombajnu, dzięki czemu konstrukcja kombajnu jest bardziej zwarta, a środek ciężkości kombajnu jest zbliżony do ciągnika. Zmiana mocowania przekładni pozwala na płynne dostosowanie ustawienia wałka WPT do różnych szerokości ciągników rolniczych. Nową wersję maszyny łatwiej podczepić do ciągnika, a samo mocowanie jest stabilniejsze.

Zmiany jakie wprowadzono w kombajnie będzie można ocenić osobiście podczas pokazów pracy maszyny, które tradycyjnie już będę organizowane w trakcie sezonu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności