Kazachstan i Polska są gotowe do zacieśnienia współpracy – jednym z priorytetów jest sektor ogrodnictwa szklarniowego. Polscy przedsiębiorcy planują zainwestować około 200 tysięcy euro w projekty rolnicze w Kazachstanie. Dzięki ich inwestycjom w regionie Turkmenistanu zostanie wybudowany kompleks szklarniowy o powierzchni 11 ha na ekologiczną produkcję pomidorów.

Jak zaznaczył profesor Arkadiusz Jakubczak, przedstawiciel Narodowej Spółki Inwestycyjnej w Polsce i Europie Środkowej: “W Holandii produkuje i sprzedaje się dużo pomidorów, teraz na jest szansa na sporą produkcję w Kazachstanie. Rząd tego kraju umożliwia doskonałe możliwości inwestycyjne dzięki obniżce podatków. Powszechnie wiadomo, że w najbliższej odległości od granic Kazachstanu jest około pół miliarda ludzi. Dlatego wszyscy są zainteresowani produkcją lokalnych produktów w Kazachstanie i, dalszym ich eksportem do Rosji, zachodniego Kazachstanu i innych krajów. Potencjalny rynek jest ogromny”.

Źródło: kazakh-tv.kz, Hortidaily

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności