Polskie, młode brokuły i kalafiory – jak ich aktualne ceny? [20.05.2022]

Ceny warzyw giełda hurtowa

Prawie dwa tygodnie temu na rynku hurtowym w Broniszach pojawiły się krajowe kalafiory i brokuły. Początkowo byłby oczywiście dość małe, jednak aktualnie możemy spotkać znacznie większy kaliber tych warzyw. Ich ceny są rzecz jasna uzależnione od wspomnianego rozmiaru. Jak sytuacja kształtuje się w przypadku poszczególnych z nich?

Produkty oferowane przez producentów są, bez naszego zaskoczenia, bardzo wysokiej jakości. Nie są przebarwione i cieszą oczy konsumentów. W przypadku kalafiorów mniejszego kalibru, dla porównania – wielkości pięści dorosłego mężczyzny, możemy spodziewać się cen rzędu 3 zł. Znacznie większe produkty o średnicy około 22 cm są dwa razy droższe, a więc ich ceny oscylują w granicach 6 zł.

Mówiąc o brokułach, na ten moment, również wszystko zależy od oferowanego kalibru. Najczęstszą ceną, którą możemy napotkać jest jednak 4 zł za sztukę.

Producentów, którzy oferują wspomniane warzywa jest coraz więcej. Najczęściej pochodzą one z zagłębia między Łęczycą a Łowiczem, oczywiście z upraw tunelowych.

Related Posts

  1. Spotkanie w gospodarstwie rolnym w Michalinie
  2. Handel ziemniakami na rynku hurtowym w Broniszach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności