Polskie młode ziemniaki tanieją. Import wciąż obecny na rynku [29.05.2023]

Ziemniaki odmiana Arrow

Na rynku w Broniszach notowane są spadki cen krajowych, młodych ziemniaków. Nie inaczej jest w przypadku importowanego towaru, który niestety wciąż występuje na polskim rynku w zatrważająco wysokich ilościach…

Sytuacja na rynku krajowych ziemniaków nieustannie się zmienia… Niestety są to zmiany niekorzystne dla producentów, gdyż mówimy o spadku cen. Na ten moment najczęściej spotykane stawki oscylują na poziomie 4,00 zł za kilogram.

Co warto zaznaczyć, zauważalnie zmalała podaż ziemniaków odmiany Irga. Producenci, którzy posiadają ją w ofercie, stali się w ostatnich dniach rzadko spotykani na rynku. Wśród ofert zdecydowanie przeważa kremowa odmiana Arrow.

Tendencja spadkowa odnotowana została także w przypadku importu. Młody ziemniak z Cypru kosztował uprzednio 85,00 zł za 20 kilogramowy worek, natomiast aktualnie stawki oscylują w granicach 75,00 zł za wspomnianą ilość.

Import nie ogranicza się jednak tylko do produktu z Cypru. Zauważalne są dostawy z Grecji, Włoch, Majorki i Egiptu. Stawki zaczynają się natomiast już od 3,00 zł za kilogram, co stawia polskiego ziemniaka w niekorzystnej sytuacji.

Niemniej, zmian możemy oczekiwać dopiero w momencie, w którym podaż krajowego ziemniaka wzrośnie. Na ten moment jest ona jeszcze zbyt niska, by pokryć zapotrzebowanie na rynku. Obecność importu jest więc nieunikniona.

Choć nie ukrywajmy… Jego ilość jest zatrważająca.

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności