yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPolskie pieczarki królują na norweskich stołach

Polskie pieczarki królują na norweskich stołach

Polska jest europejskim liderem w produkcji pieczarek i ich największym eksporterem na świecie. Rynek grzybów uprawnych jest bardzo stabilny i nie podlega tak dużym wahaniom cenowym oraz popytowym, jak w przypadku warzyw, stąd wielkość produkcji pieczarek utrzymuje tendencję wzrostową. Ponad 240 tys. t pieczarek z ok. 325 tys. t wyprodukowanych w Polsce trafia corocznie na zagraniczne rynki – w zdecydowanej większości (ponad 85%) do krajów europejskich. Sprawdziliśmy zatem, czy łatwo znaleźć je na europejskich półkach.

Odwiedziliśmy trzy sklepy ze stoiskami warzywnymi w Oslo (Norwegia). W dwóch z nich znaleźliśmy pieczarki pochodzące z naszego kraju. W trzecim sklepie dostępne były grzyby holenderskie. W tym tygodniu cena oferowanych w Oslo pieczarek wynosiła między 39 a 40 koron norweskich/kg, zarówno w przypadku grzybów w 250-gramowych opakowaniach, jak i luzem (1 korona norweska = 0,4218 zł).

Zdjęcia: Emilia Wroniecka

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl