yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPolskie zakłady zajmą się przetwórstwem ukraińskich warzyw?

Polskie zakłady zajmą się przetwórstwem ukraińskich warzyw?

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych spotkał się z byłą Wiceminister Rolnictwa Ukrainy Panią Vladyslavą Magaletską w związku z zaistniałą trudną sytuacją w Ukrainie. Pani wiceminister poinformowała, że sytuacja ukraińskich rolników po rosyjskiej napaści jest bardzo trudna.

W związku z trwającą wojną nie mogą oni wyjść na pole i rozpocząć prac polowych. Pola często są ostrzeliwane, bądź zaminowane. Ponadto, kolejne problemy stanowią: brak możliwości dostawy środków ochrony roślin i nawozów, brak dostępu do paliwa oraz energii, jak również nie ma możliwości przetwarzania dostępnych surowców. Podczas spotkania Pani Magalestka poinformowała, że wszystko to co znajduje się we wschodniej części Ukrainy zostało zbombardowane, a magazyny środków ochrony roślin są zaminowane.

W celu choć częściowego wykorzystania wyprodukowanych na terenie Ukrainy surowców, Pani Wiceminister Magaletska, chciałaby skorzystać z możliwości ich przetworzenia w zakładach znajdujących się na terenie Polski. Mogłyby zostać przetworzone zboża, warzywa, owoce czy inne produkty rolne. Część przetworzonej żywności wróciłaby do Ukrainy, natomiast część stanowiłaby zabezpieczenie humanitarne dla Ukraińców, w celu odciążenia krajowej produkcji.

Obecnie Ukraina nie ma możliwości eksportu swoich surowców, dlatego chce nawiązać także współpracę barterową, w celu zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego mieszkańców Ukrainy oraz dla armii.

Prezes Szmulewicz podjął działania mające na celu rozpoczęcie takiej formy współpracy, uzgadniając spotkanie Pani Wiceminister Ukrainy z Wicepremierem Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem H.Kowalczykiem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zaproponował również podjęcie współpracy z polskimi, wiodącymi firmami przetwórczymi.

Źródło: KRIR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl