yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPomidory i ogórki w handlu hurtowym. Jak kształtuje się aktualna sytuacja?

Pomidory i ogórki w handlu hurtowym. Jak kształtuje się aktualna sytuacja? [13.07.2022]

O ile w przypadku pomidorów sytuacja pozostaje od długiego czasu na dość zbliżonym poziomie i nieprzewidziane są znaczące zmiany, tak w przypadku ogórków wygląda to nieco inaczej. Ich podaż zdecydowanie uległa załamaniu, a stawki dla producentów są wysokie, jak na tą porę roku. Jakich więc cen możemy się spodziewać na rynku hurtowym w Broniszach?

Pomidory w ostatnim czasie, tak jak wspominaliśmy, pozostają na niezmiennym poziomie cenowym i podażowym. Ilość warzywa na rynku jest dość wysoka. Stawki natomiast, których mogą oczekiwać rolnicy, utrzymują się na poziomie 20,00-30,00 zł za 6 kilogramowy karton (3,33-5,00 zł za kilogram).

Nieco inaczej wygląda to w przypadku ogórków szklarniowych. Pogoda w ostatnim czasie negatywnie wpływa na produkcję. Zimne noce i nieco chłodniejsze dni, porównując do ubiegłych tygodni, powodują spowolniony rozwój warzywa, przez co podaż na rynku uległa załamaniu. Na ten moment produkt kosztuje 5,00-6,00 zł za kilogram, co na tą porę roku jest dość wysoką ceną. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno zdarzały się momenty, w których realną do osiągnięcia ceną było 2,00-3,00 za kilogram. Niestety, wysoka cena, która występuje aktualnie na rynku, nie przysłuży się wielu producentom. Produktu zdecydowanie brakuje, a w momencie, w którym podaż ponownie wzrośnie, stawki powrócą do niższego poziomu. Skorzystają na tym tylko nieliczni.

Na koniec – jasnozielony ogórek Śremski. Tutaj również możemy przyjąć przedział 5,00-6,00 zł za kilogram. Niemniej, sprzedając ten typ ogórka gruntowego należy liczyć się z wieloma rozbieżnościami, które pojawiają się względem oferowanego przez producentów kalibru. Przerośnięte sztuki, które osiągają długość w granicach 15 cm i będą przeznaczone chociażby na przeróżne sałatki, sprzedamy w nieco niższych cenach. W przypadku ogórka drobnego, który idealnie nada się na korniszona, stawki mogą kształtować się nieco wyżej. Mowa nawet o 7,00 zł za kilogram. Niemniej, najczęściej spotykane ceny zatrzymują się na poziomie 5,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl