Ponad 2 tony kokainy ukryte w skrzynkach ze szparagami

Peruwiańskie władze przejęły 2,20 tony kokainy, która była ukryta w skrzynkach ze szparagami. „Warzywa z wkładką” miały zostać wysłane drogą morską do Holandii. Jak wyglądała cała sytuacja?

Dziś informacja w formie ciekawostki. Peruwiańska policja poinformowała o aresztowaniu siedmiu Peruwiańczyków, którzy byli podejrzani o udział w operacji przemytniczej. Co więcej, wydano nakazy aresztowania dla dwóch obywateli Albanii. „Przechwyciliśmy 2,2 tony kokainy, która miała zostać wysłana drogą morską do Rotterdamu w Holandii” – przekazał szef wydziału narkotykowego.

Stwierdzono, że całą operacją kierowały wspomniane dwie osoby pochodzenia albańskiego. Co ciekawe, mafijna sieć ma połączenia w Kolumbii, Ekwadorze i Albanii. Skalę problemu ukazuje to, ile narkotyków zostało przechwyconych przez policję od początku tego roku. Mowa tutaj o konfiskacie 35 ton. Warto również zauważyć, iż Peru – miejsce opisywanego zdarzenia, jest jednym z największych na świecie producentów kokainy. Oficjalna produkcja wynosi 400 ton rocznie.

Źródło: habertusba.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ogromne straty w uprawach warzyw po gradobiciu
  2. Fasolka-szparagowa-sprzedaż-Rybitwy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności