yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPor – aktualna sytuacja w hurcie. Co z cenami?

Por – aktualna sytuacja w hurcie. Co z cenami?

Polski por musi liczyć się z zagraniczną konkurencją. Czy możemy spodziewać się znacznych różnic w podaży i cenach, w najbliższych miesiącach?

Były lata, w których por był znacznie droższy ze względu na jego niską ilość spowodowaną niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jednak w tym roku, w większości uprawy się udały, o czym świadczy jego dostateczna podaż na rynku hurtowym w Broniszach. Na jakim poziomie plasują się ceny?

Cena polskiego pora oscyluje na poziomie około 2,50-3 zł za kilogram. Warto jednak wspomnieć, że mniej więcej od dwóch miesięcy na rynku możemy spotkać się z jego importowaną konkurencją. Jest nią por flandryjski. W zależności od kalibru ceny belgijskiego zamiennika są na poziomie 2,65-3,25 zł. Jakich zmian na rynku możemy się spodziewać?

Przeczytaj także: Por – sięgnij po więcej: plon-jakość-zysk! – Zapis z webinarium z dnia 2.02.2022 r. [VIDEO]

Większych zmian podażowych nie będzie. W miarę upływu czasu cena będzie miała tendencję wzrostową, aż do początku maja, kiedy zaczną pojawiać się młode zamienniki. Mowa o stopniowym wzroście cen wraz ze spadkiem podaży na rynku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto zwrócić uwagę na przewagę pora belgijskiego nad polskim. Ze względu na panujący w Belgii łagodniejszy klimat, tamtejsze warzywo jest przywożone na rynek prosto z pola. Maksymalnie 10 dni od wykopania trafia do sprzedaży. Jest na bieżąco wykopywany i nie ma potrzeby przechowywania. W Polsce natomiast, ze względu na mróz, musiał zostać wykopany pod koniec listopada i pochodzi z przechowalni. Z tego względu jest on odrobinę „chudszy” w porównaniu z belgijskim konkurentem.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl