Pory z Łaganowa

Rozważając wybór odmiany na jesienny zbiór, warto przyjrzeć się odmianie Gostar F1

Wybór odmiany warzyw m.in. porów nigdy nie powinien być przypadkowy. Na wczesne nasadzenia pod osłonami producenci już wybrali odpowiednie kreacje, ale przed nimi jeszcze ważne decyzje odmianowe na jesienny zbiór. Choć jeszcze kilka miesięcy do sadzenia roślin, już teraz można przyjrzeć się jednej z odmian porów, na uprawę których w ubiegłym sezonie zdecydował się Marcin z Łaganowa, powiat proszowicki.

Zaletą odmiany Gostar F1 (marka Seminis) jest gruba, długa łodyga rzekoma (ok. 35 cm). Jest to propozycja przeznaczona na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych i dla przemysłu, a także do długiego przechowywania. Tworzy niebieskozielone liście pokryte woskowym nalotem, który stanowi naturalną barierę przed szkodnikami i zmniejsza możliwość zasiedlania i uszkadzania roślin przez wciornastki ciemno zielone, niebieskawe liście. Roslina łatwa w czyszczeniu i przygotowaniu do sprzedaży.

AW

fot. M. Buława

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności