yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPotańcówki Wiejskie. Pół miliona złotych na zabawę…

Potańcówki Wiejskie. Pół miliona złotych na zabawę…

Wielu producentów zastanawia się czy to dobry czas na zabawę… Koszty produkcji są rekordowo wysokie, dostępność surowców pozostaje pod znakiem zapytania, a ceny często okazują się zbyt niskie. Tymczasem, Potańcówki Wiejskie to program, na którego realizację przewiduje się poł miliona złotych.

NIKiDW ogłasza program Potańcówki Wiejskie!

Instytut uznaje ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów.

Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi. W ramach programu Potańcówki Wiejskie można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100%, z maksymalną kwotą dofinansowania do 10 000 zł. Prognozowana wysokość środków przeznaczonych na realizację Programu wynosi 500 000 zł.

 Kto może wnioskować o dofinansowanie?

Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie są koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej), a także samorządowe instytucje kultury.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

Zostanie dofinansowana organizacja potańcówek na obszarach wiejskich. Założeniem projektu jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Jakie są ramy czasowe?

Nabór wniosków zostanie rozpoczęty 22 maja i będzie trwał do 16 czerwca. Po tym czasie wnioski będą podlegać ocenie formalnej oraz merytorycznej. Ogłoszenie wyników programu – wykazu inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie –  planowane jest natomiast na koniec lipca. Okres organizacji potańcówek to sierpień – październik 2023 r.

Co o tym sądzicie?

Źródło: nikidw.edu.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl