• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPracownicy w Europie oceniają. Polska wypada najsłabiej?

Pracownicy w Europie oceniają. Polska wypada najsłabiej?

Holenderscy pracownicy zazwyczaj idą do pracy bardziej zrelaksowani. Tylko jeden na dziesięciu (10%) z nich twierdzi, że każdego dnia odczuwa stres. Są również najbardziej skłonni wierzyć, że pracodawca wykazuje zainteresowanie swoim dobrem duchowym. Podobnie jak w ubiegłym roku, są oni najmniej zestresowanymi pracownikami w całej Europie. Jednak w 20% przypadków stres jest tak zły, że pracownik rozważa zmianę pracy.

Przeciętnie pracownicy europejscy są nieco bardziej zestresowani niż rok temu. Prawie co piąty respondent (18%) zgłasza, że każdego dnia cierpi na stres w pracy: wzrost o pięć punktów procentowych w porównaniu do ubiegłego roku. Trzy na dziesięć (30%) osób uważa, że jest tak zestresowany, że rozważa zmianę pracy. Wynika to z badań “Workforce View “od dostawcy usług HR ADP do myśli, postaw, oczekiwań i obaw prawie 10 000 europejskich pracowników, w tym ponad 1300 Holendrów.

Niewiele uwagi dla pracowników umysłowych
Pracodawcy nie robią jeszcze wystarczająco dużo, aby przeciwdziałać stresowi na stanowisku pracy, zgodnie z reakcjami respondentów. Jedna trzecia pracodawców (34%) ma niewielkie lub żadne zainteresowanie zdrowiem psychicznym swoich pracowników, zgodnie z pracownikami. Więcej niż jeden na dziesięciu (14%) jest nawet przekonany, że ich firma nie jest zainteresowana ich dobrym samopoczuciem psychicznym. W Holandii jest to tylko 7%. Starsi pracownicy są najbardziej negatywni w tej kwestii. Spośród osób powyżej 55. roku życia 16% nie miało zainteresowania, w porównaniu do 11% pracowników w wieku od 16 do 24 lat.

“W pracowitym środowisku szybko widzimy stres związany z życiem”, mówi Martijn Brand, dyrektor ADP w Holandii: “To niebezpieczne, ponieważ zbyt duży stres prowadzi nieodwołalnie do problemów, takich jak niższa produktywność, mniejsze zaangażowanie i wyższa absencja. dotyka zarówno pracownika, jak i firmę. ”

Pracodawcy powinni być bardziej zainteresowani dobrym samopoczuciem swoich pracowników, zgodnie z Brand. Argumentuje za otwartymi liniami komunikacji między kierownictwem a pracownikami. “Pracownicy potrzebują elastyczności, której potrzebują, a także warto rozważyć formalne ustalenia” – powiedział Brand. “Pomyśl o swojej polityce bezpieczeństwa i higieny pracy, w której możesz podjąć działalność fizyczną i psychiczną dla pracowników.”
Stres nie wydaje się być równie dużym problemem w każdym wieku; starsi pracownicy mają mniej problemów niż młodsi. Ponad jedna trzecia (37%) osób w wieku 16-24 lat rozważa zmianę zawodu z powodu stresu, podczas gdy wśród osób w wieku powyżej 55 lat jest to tylko 17%. W Holandii ten kontrast jest jeszcze większy: 39% wśród osób w wieku 16-24 lat w porównaniu do 13% wśród osób powyżej 55 roku życia. Wśród europejskich kolegów również płeć stanowi czynnik: prawie jedna na pięć (19%) kobiet twierdzi, że każdego dnia cierpi na stres. Jest to 16% wśród mężczyzn. Ta różnica między mężczyznami i kobietami jest mniejsza w Holandii.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Stres w Europie: Polska pierwsza
Polacy są znani jako ciężko pracujący, ale są również najbardziej zestresowani i najmniej prawdopodobni spośród wszystkich Europejczyków, którzy wierzą, że pracodawca wykazuje zainteresowanie swoim dobrem duchowym. Ponad jedna czwarta (27%) z nich twierdzi, że codziennie doświadcza stresu w pracy. Po nich przybywają pracownicy francuscy i brytyjscy (po 20%). Spośród pracowników we Włoszech więcej niż czterech na dziesięciu rozważa poszukiwanie pracy ze względu na stres w pracy. To dwa razy więcej niż w Holandii i Szwajcarii (20%).

Źródło: agf.nl


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl