yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPreferencyjny kredyt dla rolników

Preferencyjny kredyt dla rolników

– W czasie obecnej destabilizacji cen na rynkach z powodu wojny bardzo istotne jest, żeby spółki skarbu państwa były stabilizatorem – podkreślono na briefingu prasowym w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Celem owego briefingu było przedstawienie skierowanej do rolników oferty pożyczki na preferencyjnych warunkach, na cele służące produkcji rolnej.

Oferta bankowa dla rolników

– Rolnictwo to specyficzna dziedzina, w której na zyski trzeba czekać. Dlatego tym bardziej potrzebne są produkty finansowe, jak ten dziś prezentowany – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi poinformował, że oferta kredytu, którą przygotował bank PKO BP, jest dostosowana do potrzeb rolników. Można z niej skorzystać, przeznaczając środki np. na zakup nawozów lub na rozbudowanie hodowli. Rolnik będzie mógł dzięki niej rozwijać swoją działalność na dogodnych warunkach.

Szczegółowe informacje nt. oferty produktów finansowych skierowanej do rolników przekazał uczestniczący w dzisiejszym briefingu prasowym wiceprezes zarządu PKO BP Paweł Gruza.

– Naszą misją jest bank powszechny, a dotąd nie mieliśmy oferty skierowanej specjalnie do sektora rolnego. Dziś, po kilku miesiącach pracy, możemy przedstawić produkt dedykowany rolnikom – powiedział prezes PKO BP.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Oferta pożyczki dla rolników PKO BP to m.in.:
  • możliwość otrzymania pożyczki do 300 tys. zł bez zabezpieczeń na 5 lat (lub do 500 tys. zł z zabezpieczeniami);
  • najniższa na rynku marża;
  • harmonogram spłat dostosowany do specyfiki produkcji rolnej.

Wicepremier Jacek Sasin dodał, że pozostałe korzyści to brak wymogu przedstawienia faktur i szeroki zakres finansowanych inwestycji.

– Pożyczka może być udzielona na zakup nawozów, materiału siewnego czy sprzętu – wszystkiego tego, co jest potrzebne do prowadzenia gospodarstwa. To produkt unikalny na rynku – podkreślił minister aktywów państwowych.

Rola spółek skarbu państwa w łagodzeniu kryzysów

– Niezwykle ważne jest, żeby reagować na bieżąco i łagodzić negatywne skutki kryzysów. Przykładem jest działalność Krajowej Grupy Spożywczej (KGS) – stwierdził wicepremier Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa zauważył, że chociaż KGS jest w początkowej fazie swojej działalności, to już teraz, poprzez spółkę Elewarr, odgrywa kluczową rolę stabilizacyjną na rynku zbóż.

– Przygotowanie przez bank PKO BP oferty pożyczki dla rolników na preferencyjnych warunkach to kolejny przykład wsparcia sektora rolnego przez spółkę skarbu państwa – zauważył wicepremier.

– Polska wieś jest skarbem narodowym i dzięki niej mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe. Prezentowany dziś produkt bankowy jest odpowiedzią na oczekiwania naszych rolników. Dzięki temu, że polskie państwo zachowało własność kluczowych instytucji finansowych, rząd może na bieżąco reagować na kryzysy – podkreślił wicepremier Jacek Sasin.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl