yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościProducenci warzyw odczują ceny drewna

Producenci warzyw odczują ceny drewna

Wysokie ceny drewna na światowych rynkach mają także odzwierciedlenie w naszej branży. Obecne skrzyniopalety osiągają coraz wyższe ceny. Nie zapominajmy, że jest to mała składowa finalnej ceny warzyw.

W przypadku drewnianych skrzyniopalet oferty są dosyć rozbieżne. Niemniej zdecydowana większość ofert sprzedaży mieści się pomiędzy 180 a 200 zł za sztukę. Znajdziemy także zarówno kilka ofert tańszych i droższych. W ślad za nowymi opakowaniami zdrożały używane skrzynie. Takie opakowania sprzedający producenci warzyw wyceniają od 80 do 100 zł za sztukę.

Wzrosty cen opakowań wynikają w tym sezonie przede wszystkim z cen drewna. Wzrosły także koszty pracy i ceny stali. Surowiec zdrożał na całym świecie. W związku z tym za drewniane opakowania producenci warzyw muszą zapłacić znacznie więcej.

Każde przeciętne gospodarstwo warzywnicze potrzebuje kilkuset takich opakowań. Po wzrostach cen nawozów, środków ochrony roślin i inflacji są to kolejne koszty, które muszą się zamortyzować w gospodarstwie. Muszą być one również brane pod uwagę przy cenie sprzedaży warzyw.

W zaistniałej sytuacji nie są alternatywą skrzyniopalety plastikowe. Na światowym rynku notujemy niedobór granulatu polipropylenu – surowca do ich produkcji. W efekcie nowe, ażurowe skrzyniopalety kosztują od 500 zł za sztukę wzwyż.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Sad24

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl