Projekt „Perfectly Imperfect” już w Polsce

„Perfectly Imperfect” to pilotażowy projekt w krajach Europy Środkowej. Jego podstawą jest dobra jakość produktów, które nie wyglądają idealnie. Głównym celem jest edukacja klientów, a – co za tym idzie – mniejsze marnotrawstwo żywności poprzez kupowanie nieidealnie wyglądających warzyw i owoców.


Projekt ten odniósł już sukces w Wielkiej Brytanii, a teraz trafi do 50 sklepów na terenie Europy Środkowej. Od stycznia w ramach pilotażowego projektu firma Tesco zdecydowała się odbierać takie produkty od dostawców i oferować je klientom po konkurencyjnej cenie w wybranych sklepach.

Jak podkreślają przedstawiciele Tesco, do najważniejszych korzyści projektu należy zaliczyć:
mniejszą ilość marnowanego jedzenia,
wsparcie dla polskich dostawców,
konkurencyjną cenę.

Na razie w Polsce projektem objęte są ziemniaki, marchew, buraki i jabłka; można je kupić w 13 wybranych sklepach Tesco na terenie całego kraju.

Źródło: FAMMU/FAPA za mat. Tesco

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

1 KOMENTARZ

  1. w tych słowach jest cała prawda “…zdecydowała się odbierać takie produkty od dostawców i oferować je klientom po konkurencyjnej cenie” Odbierać – a nie kupować, bo pewnie cena dla producenta za taki ‘odpad’ będzie prawie zerowa

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności