yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPrzed nami duże skoki temperatur

Przed nami duże skoki temperatur

Po bardzo ciepłym okresie do całej Europy Środkowej a następnie Wschodniej napłynie zimne powietrze z północy przynosząc miejscami opady śniegu i w całym regionie nocne przymrozki.

Do Polski front chłodny dotrze w poniedziałek. W tym dniu dużo deszczu (do 10-15 mm) spadnie od Podkarpacia po Lubelskie i wschodnie Podlasie. Nieco słabiej (do 5 mm) popada na wschodzie Mazowsza, resztą Podlasia, Małopolsce, Górach Świętokrzyskich. Tymczasem na Górnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej spadnie do 1-4 mm. Oprócz deszczu w poniedziałek przed południem może pojawić się opad mokrego śniegu. Na zachodzie i północy sucho z lokalnymi przelotnymi opadami śniegu.

Wiosenne przymrozki pojawią się we wtorek o poranku nad całym obszarem Polski. Na wysokości 2 metrów temperatura spadnie do -5/-3 stopni. Jednak z całą pewnością lokalnie w zagłębieniach terenu będzie nawet -6 stopni. Przy gruncie od -8 do -4 stopni Celsjusza.

Po mroźnej nocy w ciągu dnia czekają nas plusy na poziomie 2-4 stopni.

Środa będzie kolejnym porankiem z mrozem na poziomie od -6/-4 stopni na wschodzie, południu, północy i w centrum do -2 stopni na zachodzie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W ciągu dnia do zachodniej Polski dotrze front ciepły z chmurami.

Do wieczora chmury z frontu dotrą na wschód zwiastując już ciepłą noc bez mrozu. Kolejne noce w czwartek i piątek również bez przymrozków. W ciągu dnia na południu kraju ponownie pojawią się temperatury na poziomie +20 stopni.

Podsumowując ochłodzenie potrwa dwie doby: wtorek i środę. Najniższe temperatury zanotujemy na wschodzie, południu i w centrum na poziomie -6/-4 stopni.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl