yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPrzed nami największe opady deszczu od maja 2019 roku - Warzywnicza prognoza...

Przed nami największe opady deszczu od maja 2019 roku – Warzywnicza prognoza pogody z 29.05.2020 r.

Sobota sucha i słoneczna na zachodzie i północy kraju. W centrum sporo słońca do południa, potem pochmurno ale bez opadów. Na wschodzie i południu od samego rana będzie się chmurzyć i zwłaszcza na wschodnim Podlasiu i Mazowszu oraz Lubelszczyźnie zacznie padać deszcz, który po południu zakryje południe kraju. Opady będą słabe do maksymalnie 5-7 mm deszczu. Wiatr powieje umiarkowanie w porywach do 50 km/h- będzie uniemożliwiał wykonanie oprysków zarówno w dzień jak i w nocy.

Z soboty na niedzielę do Polski wkroczy fala ulew znad Ukrainy. Bardzo mokra noc zapowiada się na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, Świętokrzyskiem, wschodzie i południu Ziemi Łódzkiej i Mazowszu. Pod górami w nocy spadnie do 30 mm deszczu. Na pozostałym obszarze około 5-15 mm. Nieco słabiej do 5 mm popada na południu Kujaw i wschodzie Wielkopolski a nad ranem także na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Niedziela deszczowa będzie na całym południu kraju- spadnie kolejne 20-30 mm deszczu a pod górami nawet 50 mm. Popada do południa także na Ziemi Łódzkiej i wschodzie Wielkopolski. Na pozostałym obszarze sucho i coraz więcej słońca. Będą to chłodne dni. Od 10 stopni w regionach z opadami do 18 stopni na pogodnej północy i zachodzie.

Nadal powieje mocniejszy wiatr do 50 km/h z północy.

Poprawa pogody nastąpi w poniedziałek- wówczas tylko miejscami na południu słabo popada. Na pozostałym obszarze sucho i tak zostanie minimum do środy wieczora. Między poniedziałkiem a środą śmiało można będzie wykonywać opryski. Zrobi się również cieplej. Popołudnia przyniosą od 19 stopni na wschodzie, 22 w centrum do 23-25 stopni na zachodzie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl