Przed nami zimny front atmosferyczny, miejscami popada – Warzywnicza Prognoza Pogody z 15.07.2020

Pierwsze niegroźne burze pojawią się już dziś wieczorem na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Największa szansa na błyskawice przecinające niebo jest w okolicy Miastka, Piły, Szczecinka, Wałcza, Koszalina. Podczas burz popada przede wszystkim większy deszcz do 20 mm i nieco silniej powieje do 55 km/h.

W nocy burze ucichną a przelotne punktowe opady pojawią się na zachodzie kraju nad ranem również w pasie od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Łódzkie, Górny Śląsk. Spadnie do 0 do 12 mm deszczu.

W czwartkowe popołudnie powrócą burze, ale tym razem w wąskim pasie od Roztocza po wschodnie Mazowsze i Mazury oraz Podlasie. Tutaj podczas burz możliwe są sumy opadów do 40 mm, grad do 1-3 cm oraz silniejszy wiatr do 80 km/h.

Na pozostałym obszarze kraju pojawią się przelotne opady deszczu i zwłaszcza na południu Małopolski również burze. Najmniejsza szansa na opady wystąpi jutro od Warszawy po Łódź- tutaj popołudnie w większości regionów suche.

Będzie jeszcze dość ciepło. Od 20 stopni na południu i w centrum do 22/25 stopni na wschodzie, zachodzie i północy.

Łukasz Sieligowski

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności