yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPrzegląd cen warzyw na rynku hurtowym we Włoszech

Przegląd cen warzyw na rynku hurtowym we Włoszech

Handel warzywami na przestrzeni ostatniego miesiąca zmienia się z dnia na dzień. Ciężko przewidzieć jak potoczy się sytuacja na Ukrainie i jaki będzie to miało wpływ na pozostałe rynki. Producenci z Włoch już teraz odczuwają znaczące zmiany. Jak przedstawia się sytuacja pod względem warzyw?

Atmosfera niepewności – tego doświadczymy wśród włoskich producentów. Ma ona negatywny wpływ na handel, w szczególności warzywami. Popyt na rynku widocznie spada. Jedynie w przypadku poszczególnych produktów sprzedaż pozostaje stała. Jak prezentują się ceny?

Jeśli chodzi o szparagi zielone, możemy spotkać się z cenami w przedziale 5,50 / 6,00 euro za kilogram (ok. 26,10-28,5 zł/kg). Znacznie więcej kosztują natomiast szparagi białe – 10 euro za kilogram (47,5 zł/kg). Pomidory cherry to 7 euro za kilogram (33,25 zł/kg). Pomidory “czarne” – 4,50 euro za kilogram (ok. 21,40 zł/kg), natomiast pomidory Datterino są oferowane za 6 euro za kilogram (28,5 zł/kg). W przypadku fasolki szparagowej usłyszymy stawki na poziomie 7,5 euro za kilogram (ok. 35,60 zł/kg). Koper włoski to koszt 1,80 euro za kilogram (8,55 zł/kg). Natomiast karczoch to przedział od 0,40 do 0,45 euro za sztukę (1,9/2,14 zł/szt.).

Z czego wynika wspomniana niepewność? Składa się na nią kilka czynników. Jednym z nich są rosnące koszty produkcji. Na przestrzeni ostatnich tygodni znacząco wzrosły. Tu bardzo ważną rolę odgrywa również dostępność surowców, która nie jest zagwarantowana. Co więcej, wiele pozostałych sektorów, jak chociażby sektor transportu, również zmaga się z wysokimi cenami a to z kolei wpływa na branżę żywnościową. Należy pamiętać, że wszystko to jest w dużym stopniu zależne od sytuacji na świecie a mówiąc konkretnie – od przebiegu wojny na Ukrainie.

Źródło: italiafruit.net

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl