Robot do zapylania pomidorów szklarniowych

Robot do zapylania

Arugga Al Farming, izraelska firma zajmująca się technologią szklarniową, opracowała automatyczny moduł zapylacza, który ma zastąpić malejącą siłę roboczą w krajach, w których zapylanie odbywa się ręcznie. Zastąpi również pracę trzmieli, najpowszechniej stosowanego na świecie rozwiązania do zapylania. Teraz firma ma zamiar współpracować z hodowcami w Australii, Belgii i Kanadzie, aby ocenić robota zapylającego do użytku w uprawach pomidorów szklarniowych, mając na celu wprowadzenie do końca 2020 r. pierwszego komercyjnego zrobotyzowanego rozwiązania do zapylania.

W artykule w ABC Rural News w Australii , dyrektor generalny Arugga Al Farming Iddo Geltner powiedział po udanych próbach w Izraelu, że firma obrała sobie za cel Australię, ponieważ nie ma tam trzmieli.

„Na całym świecie  zapylanie w szklarniach  odbywa się zazwyczaj przy użyciu komercyjnie produkowanych uli trzmieli; ale nie w każdych warunkach pracują one wydajnie i są  zakazane w Australii ”- powiedział Geltner. „Dlatego zaprojektowaliśmy robota, który zapyla pomidory szklarniowe, autonomicznie jeżdżąc wzdłuż rzędów, znajdując kwiaty gotowe do zapylenia za pomocą sztucznej inteligencji i wysyłając impulsy powietrza w celu wibrowania kwiatów w bardzo specyficzny sposób, imitując zapylanie przez trzmiele.”

greenhousegrower.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności