yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRobot do zapylania pomidorów szklarniowych

Robot do zapylania pomidorów szklarniowych

Arugga Al Farming, izraelska firma zajmująca się technologią szklarniową, opracowała automatyczny moduł zapylacza, który ma zastąpić malejącą siłę roboczą w krajach, w których zapylanie odbywa się ręcznie. Zastąpi również pracę trzmieli, najpowszechniej stosowanego na świecie rozwiązania do zapylania. Teraz firma ma zamiar współpracować z hodowcami w Australii, Belgii i Kanadzie, aby ocenić robota zapylającego do użytku w uprawach pomidorów szklarniowych, mając na celu wprowadzenie do końca 2020 r. pierwszego komercyjnego zrobotyzowanego rozwiązania do zapylania.

W artykule w ABC Rural News w Australii , dyrektor generalny Arugga Al Farming Iddo Geltner powiedział po udanych próbach w Izraelu, że firma obrała sobie za cel Australię, ponieważ nie ma tam trzmieli.

„Na całym świecie  zapylanie w szklarniach  odbywa się zazwyczaj przy użyciu komercyjnie produkowanych uli trzmieli; ale nie w każdych warunkach pracują one wydajnie i są  zakazane w Australii ”- powiedział Geltner. „Dlatego zaprojektowaliśmy robota, który zapyla pomidory szklarniowe, autonomicznie jeżdżąc wzdłuż rzędów, znajdując kwiaty gotowe do zapylenia za pomocą sztucznej inteligencji i wysyłając impulsy powietrza w celu wibrowania kwiatów w bardzo specyficzny sposób, imitując zapylanie przez trzmiele.”

greenhousegrower.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl