yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRolnictwo miejskie ratunkiem dla Wielkiej Brytanii?

Rolnictwo miejskie ratunkiem dla Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania jest uzależniona od importu – naukowcy rozwiązanie upatrują w rolnictwie miejskim. Ich zdaniem przekształcenie części terenów zielonych w mieście uratowałoby sprawę.

Odkąd Brytyjczycy wyszli z Unii co i rusz pojawiają się różne medialne doniesienia o sytuacji w kraju pod względem zaopatrzenia w żywność. Ile w tym prawdy – rzeczywiście, trudno powiedzieć, ale zdjęcia pustych półek w marketach widzieliśmy już nie raz. Według najnowszych badań, rozwiązaniem mogłoby być rolnictwo miejskie. Zaspokoiłoby ono 40 procent zapotrzebowania na żywność w Wielkiej Brytanii

Większe rolnictwo miejskie, w tym działki, zmniejszyłoby zależność od importu, byłoby korzystne dla zdrowia psychicznego. Wynika to z badania przeprowadzonego przez Lancaster University, w którym zbadano podaż przestrzeni miejskiej o potencjale rolniczym.

Naukowcy z Lancaster University zmapowali zieloną przestrzeń w miastach, która jest potencjalnie odpowiednia dla rolnictwa miejskiego. Mowa na przykład o ogrodach, parkach, bankach, boiskach i innych otwartych przestrzeniach. Obecnie 1 proc. tej powierzchni jest wykorzystywany do produkcji owoców i warzyw.

Jednym z powodów tego „śledztwa” jest uzależnienie Wielkiej Brytanii od importu. Wyspa jest uzależniona w jednej trzeciej od importu z zagranicy, a korona tylko to podkreśliła.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Rolnictwo miejskie mogłoby zatem znacznie zmniejszyć zależność od importu i zabezpieczyć brytyjskie bezpieczeństwo żywnościowe. Ale nie tylko. Zdaniem naukowców mieszkańcy miast skorzystają podwójnie, ponieważ będą mieli dodatkowe możliwości aktywności fizycznej i dostęp do zajęć na świeżym powietrzu.

Co sądzicie o tych „rewelacjach”?

Źródło: IOP

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl